رتبه نخست عدم تاخیر قطار از مبدا را راه آهن جنوب شرق به دست آورد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور گفت: اداره کل راه آهن جنوب شرق کشور رتبه نخست عدم تاخیر قطار ازمبدا را در کشور به دست آورده است.

به گزارش نی زار از زاهدان ، مجید ارجونی در آیین افتتاحیه پروژه های عمرانی راه آهن جنوب شرق که صبح امروز /یکشنبه/ در محوطه ایستگاه زاهدان برگزار شده اظهار داشت: برای ساخت نمازخانه،سردرب ایستگاه راه آهن و همچنین محوطه سازی هشت هزارمتر مربع ایستگاه راه آهن زاهدان ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی  با بیان اینکه ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور بهسازی و تجهیز ایستگاه جنوب شرق کشور در نظر گرفته شده است اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال نیز به منظور توسعه این ایستگاه اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه هم اینک وسعت ایستگاه راه آهن زاهدان ۸۰۰ مترمربع است، به ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع افزایش پیدا خواهد کرد افزود: ظرفیت ۱۵۰ نفر این ایستگاه نیز به ۵۰۰ نفر افزایش پیدا میکند.
وی تصریح کرد: با اتصال خط چابهار به زاهدان ایستگاه راه آهن جنوب شرق کشور نیز باید گسترش پیدا کند تا ظرفیت گنجایش حمل بار و مسافر را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۲ هزار نفر مسافر ازطریق ناوگان ریلی در مسیر زاهدان – تهران جابجا شدند.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور گفت: حابجایی این تعداد مسافر باعث حذف ۵۱ هزار خودرو در محورهای جادهای زاهدان به تهران شده است.
ارجونی اظهارداشت: ازابتدای سال تاکنون در مسیر ریلی زاهدان – تهران حدود چهار هزار خودرو به وسیله قطار حمل شده است.
وی بیان کرد: برای نخستین بار در مسیر ریلی زاهدان – تهران قطارهای چهار تخته در آبانماه امسال به منظور آسایش حال مسافران و گردشگران در این خط ریلی اضافه شده است.
در پایان استاندار سیستان و بلوچستان و هیات همراه،مدیرکل راه آهن جنوب شرق و معاونین از مسافران نوروزی با گل و شیرینی استقبال کردند.