رشد ۵۲ درصدی ترانزیت و رشد ۱۱ درصدی صادرات در پایانه میلک در دوماهه اول امسال - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مصطفی ضیایی سرپرست پایانه مرزی میلک ضمن اشاره به اینکه در ۲۷ مهرماه سال ۹۹ به عنوان سرپرست پایانه مرزی میلک منتصب گردیده است اظهار داشت : در ابتدای ورود بنده به پایانه میلک خروجی ناوگان ترانزیتی و صادراتی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه بوده است امابا تدابیری که اتخاذ گردید این رقم تا پایان سال ۹۹ به روزانه بین ۵۰۰تا ۶۰۰ دستگاه رسید که اتفاقی بی سابقه در سالهای گذشته می باشد.
وی در ادامه گفت :در سال گذشته حداکثر تعداد دستگا های ایرانی که در این مرز تردد میکرده است ۰۱۸ دستگاه بوده که اکنون به رقم ۶۰۰ دستگاه رسیده است .
ضیایی بیان داشت : در دوماهه اول امسال نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد ترانزیت و ۱۱ درصد رشد صادرات داشته ایم ‌.
وی در ادامه افزود : خط مسافر بری برون مرزی برای اولین بار در مرز راه اندازی شد؛که در دوماهه امسال ۲۸۷ سرویس و تعداد ۵۸۸ نفر با تاکسی سواری جابجا شده اند و همچنین ۶۹ سرویس و تعداد ۱۶۲۵ نفر با اتوبوس از مبدا زاهدان به نیمروز افغانستان و بلعکس جابجا شده اند .

ضیایی تصریح کرد : جهت سرعت بخشیدن به کار و نظم دادن به ترانزیت و جلوگیری از ازدحام ناوگان تمامی ناوگان بسته به نوع کالا در ساعت خاص برای انجام تشریفات خروج از مرز مراجعه می کنند و لاین های های مخصوص جهت خروج هر یک از ناوگان اختصاص داده شده است .

مصطفی ضیایی در پایان گفت :در سال ۹۹ از بین ۳۲ پایانه مرزی در کل کشور ، پایانه مرزی میلک به جهت ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی و صادرات سایر اقلام رتبه دوم را کسب نمود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.