کد خبر: 79
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱:۲۸ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳
تصاویر و خبرهای اختصاصی خود را به نشانی   NeyzarNews@Gmail.Com  ارسال نمایید/ “عهد نامه نی زار” به نام حضرت دوست در گستره ی زندگی جوامع امروز بشری ، از رسانه ها به عنوان اصلی ترین ابزار قدرت و ماشین جنگی مدیریت منش فکری جامعه یاد می شود و ...

تصاویر و خبرهای اختصاصی خود را به نشانی   NeyzarNews@Gmail.Com  ارسال نمایید/

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

“عهد نامه نی زار”

به نام حضرت دوست

در گستره ی زندگی جوامع امروز بشری ، از رسانه ها به عنوان اصلی ترین ابزار قدرت و ماشین جنگی مدیریت منش فکری جامعه یاد می شود و همین تعریف رسالت بسیار سنگینی را بر دوش رسانه ها می گذارد .

مدیریت سیاسی و فرهنگی امروز جامعه به نوعی وابستگی بسیار زیادی با رسانه ها دارد و اگر رسانه ای از شرح وظایف اش سرپیچی کند و راه دیگری برگزیند مصائب بسیاری را در جامعه ی مورد هدف خود پدید می آورد .

آرامش فکری جامعه و پرهیز از تشویش اذهان ، خواسته ی آرمان گرایی است که هر جامعه رو به رشد درصدد تحقق آن است و این امر بدون همیاری مسالمت آمیز رسانه ها و تبیین فضای بدور از تنش در عرصه رسانه میسر نخواهد بود .

بر همگان مبرهن است که در این آشفته بازار رسانه ای ، هر طیف و گروهی برای رسیدن به مقاصدی خاص ، می کوشند و پیوسته در این اندیشه اند که به صورتی هدفمند مسیر کامیبابی به عرصه های مختلف سیاسی را برای خویش هموار تر سازند .

اگرچه به دور از انصاف است اگر نگوئیم که در همین آشفته بازار ، راد مردان اندیشه سازی نیز یافت می شوند که همواره کوشیده اند که رسالت جریان سازی که بر دوش آنان گذاشته شده را در عین درستی و بدون وابستگی به جریانی خاص به سر منزل مقصود برسانند .

از همین روی نی زار ، در سرزمین تبلور اندیشه ، سیستان پای به عرصه ی رسانه می گذارد تا در وهله ی نخست داشته های فرهنگی و هنری مهجور و رو به خاموشی سرزمین اساطیری سیستان را در عرصه های مختلف برجسته تر نماید .

و از سوی دیگر با پی گیری مطالبات مردمی در تعاملی سازنده با مسئولان اجرایی ، هم مطالبه گر خواسته های مردمی باشد و هم زبان گویایی ، برای آنانی که دل در گرو آبادی سیستان دارند .

قاصدک ها ، این پیام آوران بی ادعا ، از طلایه دار ترین قسمت نی زار سرچشمه می گیرند و هر عضو این رسانه چونان قاصدکی ساده در تلاش است تا در میدان اطلاع رسانی ، صداقت را درفش کاویانی خویش قرار دهد و از جنجال های پوچ بر حذر باشد .

نی زار ، مفتخر به این است که عدم وابستگی ، به هیچ گروه یا جریان خاصی را سرلوحه ی فعالیت های خود قرار داده وبه عنوان رسانه ای مستقل بی آنکه عقد اخوتی با کسی بسته باشد ، بر آن است تا از فضای رسانه ای موجود برای بهبود شرایط زندگی مردمان رنج دیده و صبور سیستان بیشترین بهره را ببرد .

ما بر این باوریم که سیستان امروز نیازمند نی زار های بی شماری است تا با اتکا به قدرت رسانه ای ، این ابزار نرم و در عین حال خُسران آفرین و با مدد قلم های راستینی که جز برای حقیقت طلبی به کار گرفته نمی شود ، گوشه ای از آلام بی شمار این دیار را التیام بخشید.

گوشه ای از این بار را ما بر دوش گرفته ایم و گوشه ی دیگر نیز نیازمند همیاری شماست .

نی زار ، اگرچه در عرصه رقابت رسانه ای با یک تیم کاملا تخصصی و بی طرف پا به این میدان گذاشته اما هیچ گاه خود را از همفکری صاحب نظران و فرهیختگانی که نشاط اجتماعی و تحقق خواسته های مشروع را خواهان اند ، بی نیاز نمی داند .

با ما همراه شوید…

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۴ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

aram-e-jan دوشنبه , ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵

سلام ور آقئه مئه

امیر محمد یکشنبه , ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۶:۱۸

روشهای کنار آمدن با افراد حسود
گریز اغلب افراد از رو در رویی با خطر و جسارت به خرج دادن ، تنها به این دلیل است که از زبان و فکر دیگران می ترسند، وقتی به یک درجه بالا از موفقیت و خوشبختی می‌رسید، متوجه می‌شوید که خیلی از کسانی که قبلاً دوست، همکار یا شریکتان بودند، الان به دیوهای حسادت در اطرافتان تبدیل شده‌اند.

روشهای کنار آمدن با افراد حسود

ازآنجا که حسادت یک اتفاق میان فردی متداول است، کنار آمدن با افراد حسود یکی از مهمترین‌ مهارت‌هایی است که باید یاد بگیرید. اولین چیزی که باید با آن آشنا شوید تکنیک نیست بلکه فلسفه بنیادی کنار آمدن با اینگونه افراد است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

بررسی واقعیت

قبل از اینکه درمورد افراد حسود فکر کنید به این سوال پاسخ دهید: آیا این افراد واقعاً به شما حسادت می‌کنند؟ یکی از چیزهایی که در ما با آن برخورد کرده‌ایم این است که در بسیاری از موارد، حسادت یک تشخیص اشتباه است. کسی نمی تواند مدعی باشد که همواره همه کارهایش مورد پسند دیگران بوده است.

جریان واقعی این است که فرد تصور بهتری از مهارت‌ها یا موفقیت خود دارد به همین دلیل دچار غرور می‌شود و انتظار برخورد خاص از دیگران دارد. وقتی این برخورد خاص صورت نمی‌گیرد، فرد به اشتباه تصور می‌کند که دیگران به او حسادت می‌کنند.

یک نمونه برایتان ذکر می‌کنیم: یک فرد در قسمت کارگزینی باور دارد بهترین فرد متخصص این قسمت در شرکت است و باید مهمترین پروژه‌های کارگزینی را به او بدهند اما مدیر به درستی باور دارد که این فرد بهترین نیست و به همین دلیل پروژه‌های معمولی به او می‌دهد. به این ترتیب، او تصور می‌کند که مدیر به او حسادت می‌کند.
به همین دلیل خوب است چشمانتان را باز کنید و ببینید واقعاً چه اتفاقی می‌افتد و بعد تصمیم بگیرید که آیا آن فرد واقعاً به شما حسادت می‌کند و یا این فقط یک سوءتعبیر از جانب شماست.

قرار دادن فرد حسود در یکی از دو جعبه

اگر نتیجه گرفتید که با یک مورد حسادت واقعی سروکار دارید، دومین کاری که توصیه می‌کنیم این است که به قدرت واقعی آنها برای گذاشتن تاثیر منفی بر شما فکر کنید. بر این اساس، این افراد را در یکی از این دو جعبه قرار دهید:

**جعبه بی‌آزارها. اینها افرادی هستند که به جز کمی مسخره کردن شما و دوست نداشتنتان قدرت کافی برای آسیب رساندن به شما را ندارند.

** جعبه تهدیدهای احتمالی. اینها افرادی هستند که قدرت لازم را دارند که به یک جنبه از زندگی شما صدمه بزنند مثل یکی از همکارانتان که به شدت مورد اعتماد کلیه مدیران سطح بالای شرکت است.

کسانیکه در جعبه دوم قرار گرفته‌اند داستان متفاوتی دارند. ازآنجا که این افراد می‌توانند به زندگی و کار شما ضربه بزنند باید به محض مشاهده نظرات و رفتارهای حسودانه آنها، کاری بکنید.

نادیده بگیرید

افرادیکه در جعبه اول قرار گرفته‌اند کسانی هستند که باید نادیده‌شان بگیرید. مسخره‌کردن‌ها و نظرات حسودانه را از یک گوش گرفته و از گوش دیگر بیرون کنید. آنها هیچ آسیب جدی به شما نمی‌توانند بزنند و اگر ببینند حرف‌هایشان تاثیری روی شما ندارد، مطمئناً عقب می‌کشند و در خفا به متنفر بودن از شما ادامه می‌دهند.

با دفاع کردن از خودتان در حضور آنها یا اینکه خودتان هم خشمگین شوید، بیشتر از آنچه لیاقتشان است به آنها اهمیت می‌دهید. خیلی از آنها واقعاً امیدوارند چنین چیزی اتفاق بیفتد و بتوانند شما را عصبانی کنند.

وارد عمل شوید

کسانیکه در جعبه دوم قرار گرفته‌اند داستان متفاوتی دارند. ازآنجا که این افراد می‌توانند به زندگی و کار شما ضربه بزنند باید به محض مشاهده نظرات و رفتارهای حسودانه آنها، کاری بکنید.

اولین رویکردی که توصیه می‌کنیم حرف زدن با آنهاست. نظراتتان را صادقانه به آنها مطرح کنید و نظر آنها را هم بخواهید. اگر مهارت ارتباطی شما به اندازه کافی خوب باشد، موثر خواهد بود و خواهید توانست او را قانع کنید.
افراد حسود می‌توانند واقعاً آزاردهنده باشند اما نباید این اجازه را به آنها بدهید. اگر بدانید چطور هوشمندانه با آنها برخورد کنید و اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های اجتماعی لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت آنها را از سر راه پیشرفت خود بردارید

اگر این رویکرد موثر نبود، زمان آن رسیده که یکی از محبوب‌ترین مهارت‌های اجتماعیتان را وارد عمل کنید: قطع قدرت این فرد بر خودتان. این یعنی باید محیط تان و روش‌های ارتباطی تان را تغییر دهید تا آن فرد حسود دیگری سلطه‌ای بر شما نداشته باشد.افراد حسود می‌توانند واقعاً آزاردهنده باشند اما نباید این اجازه را به آنها بدهید. اگر بدانید چطور هوشمندانه با آنها برخورد کنید و اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های اجتماعی لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت آنها را از سر راه پیشرفت خود بردارید.

منبع: تبیان

mehdi یکشنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۲

گزارش ایسنا از مردمی که هر روز فقیر تر می شود: نسلی خاموش و همیشه مهاجر/ شهرداری‌های سیستان غرق در بدهی/ ۱۵ هزار نفر از جمعیت شهر زابل به دلیل خشکسالی مهاجرت کرده‌اند/ بازاریان زابل در فرمانداری این شهر تجمع کردند/ ۵۰ کسبه پوشاک ورشکست شده‌اند و شبانه گریخته اند.http://www.isna.ir/fa/news/93121005720/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D9%88-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1

جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. سه شنبه , ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۶:۵۴

نامه ای خطاب به نامزدهای انتخابات دهمین دوری مجلس شورای اسلامی که در زمان مجلس نهم معطل مانده است ودر بلا تکلیفی بسر می بردا مید است که شعار انتخاباتی شماعزیران قراربگیرد وبه درستی انجام شود جهت رضای خداوند تبارک تعالی و پیروزی شما عزیزان در این عر صه مهم مارا از شیر مرغ بودن رها کنید {نامه ای (طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری )که سه سال است پشت درهای بسته مجلس خبری ازش نسیت و بلا تکلیف است } نامه ای به کلیه نمایندگان محترم مردم در سراسر کشور باعرض سلام خسته نباشیدخداقوت نمایندگان محترم مردم در خانه ملت طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی روز چهارشنبه مورخ۱۳۹۲/۹/۲۰به تصویب نمایند گان محترم مجلس رسید و طرح مذکور فوریت دارشد وطی شماره ۱۶۲اعلام وصول گردیید و توسط رئیس جلسه وقت جناب آقای دکتر محمدرضا باهنر به کمسیون اجتماعی مجلس ارجاع گردید جهت بررسی لذا در مورخ ۱۳۹۴/۳/۳۱نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس جناب آقای عمران علی محمدی در رسانه های خبری اعلام کرد که کمسیون اجتماعی مجلس طر ح تبد یل وضعیت نیروهای رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری تصویب کرد و طرح مذکور در روزهای آیند ه به صحن علنی مجلس خواهد آمد و آقای عمران علی محمدی عنوان کرد دولت مخالف این طرح نسیت چون بار مالی برای دولت ندارد نیروهای رسمی کار گری در بدنه دستگاه دولتی در حا ل انجام کار هستند از رئیس محترم مجلس از کلیه طراحان طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از رئیس محترم کمسیون اجتماعی مجلس از کلیه نماینده گان محترم سراسر کشور در مجلس شورای اسلامی عاجزانه خواستاریم طرح مذکور به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاورند و بارای موافق (مثبت)طرح مذکور در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسانیدجهت رضای خداوند تبارک تعالی ما کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از هر دو قانون استخدامی محروم هستیم نه تابع قانون کار هستیم نه قانون خدمات کشور ضرب المثل معروف شتر مرغ قبلااز همکاری شما صادق ترین افراد کمال تقدیر تشکر داریم جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی

زابل لطیف
١٣(°C)
وزش باد ٧(mph)
رطوبت ٢٨.۵۵(in)
نظرسنجی

عملکرد نمایندگان سیستانی را در بحث منطقه آزاد سیستان چگونه ارزیابی می کنید؟

  • بسیار ضعیف (42%, 503 Votes)
  • متوسط (23%, 276 Votes)
  • عالی (19%, 225 Votes)
  • ضعیف (15%, 181 Votes)

Total Voters: 1,185

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار
كد وبگذر