اگر مسئولی بر اساس رضایت اشخاص رفتار کند از عدالت، انصاف و حق دور شده است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – فرماندار زابل گفت: لازمه نگه داشتن مردم در مسیر و گفتمان انقلاب این است که با یک زبان و ادبیات خاص با مردم صحبت نکنیم، با اعمال صالح ، شایسته و خلوص نیت اعتماد مردم را جلب کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان زابل :هوشنگ ناظری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زابل که روز یکشنبه در محل سالن کنفرانس دفتر امام جمعه زابل برگزار شد،اظهار داشت : باید مسئولان با شیوه شایسته همراه با احترام نگهداری مردم در مسیر و گفتمان انقلاب آشنا و موقیعت شناس باشند تا بتوانند مردم را در این راه ثابت قدم نگه بدارند.

وی ادامه داد : با شعارهای کاذب و غیر واقعی نمی توان مردم را تجمیع و بسیج کرد و در راه آرمانهای انقلاب گام برداشت ، اینگونه اقدامات که در پی آن نارضایتی و یاس مردم را به دنبال دارد ، مصداق جنگ نرم معاندان نظام است که با تمامی امکانات و برنامه های خویش قصد بدبینی مردم نسبت به انقلاب را دارند، مسئولان خویشتن را باید با زمان و شرایط تطبیق دهند، در حال حاضر مهمتمرین نیاز کشور و نظام ایجاد فضایی سرشار از امید و نشاط می باشد.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل با بیان اینکه اگرچه هر کدام از ما مسئولان نماینده ای از قوا و ارکان مختلف نظام هستیم ، اما نمادی از مردم و از بطن مردم می باشیم ، لذا نباید به گونه ای خودسرانه و جزیره ای عمل کنیم تا به اعتماد مردم خدشه وارد شد و آنها را نسبت به نظام و انقلاب بدبین کنیم.

وی افزود : تعامل مسئولان و خدمت به مردم در کنار هم باعث تحقق اهداف نظام و جلب اعتماد مردم خواهد بود و از ایجاد بستری آکنده از یاس و نومیدی در جامعه ممانعت بعمل خواهد آورد.

فرماندار ویژه شهرستان زابل با بیان اینکه بیشترین خدمات نظام در خدمات دولت نهفته است ،گفت : قوه قضاییه و مقننه هم تلاش می کنند و به مردم خدمات ارائه می دهند،در این بین اختلافاتی نیز بوجود می آید که مهم نیست و این تضارب آراء باعث رشد و رفع نواقص می شود.

هوشنگ ناظری خاطر نشان کرد :ما بدنبال این هستیم که اهداف انقلاب را تثبیت کنیم و مردم را که خالق انقلاب هستند در مسیر آن نگه داریم که تحقق این اصل فقط با پرهیز از غوغا سالاری ، تفرقه ، نا امید کردن مردم ، و در فضای تفاهم و اعتماد صورت می پذیرد.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل تصریح کرد:اگر مسئولان صرفا بر اساس رضایت مندی اشخاص رفتار کنند و رضایتمندی پروردگار را نادیده بگیرند ، از حق و عدل فاصله گرفته و از مسیر اصلی اعتقادی تخطی کرده و منحرف شده ایم.

وی ادامه داد: اگر مسیری که ما انتخاب می کنیم مسیری منطبق بر عدالت، انصاف و حق باشد ،مردم بر اساس فطرتشان ما را می پذیرند و حول شعارهای ما و اهداف انقلاب گرد آمده و در این راه با دل وجان ایثار و از خودگذشتگی می نمایند.

ناظری با یاد آوری نقش و جایگاه مسئول در حکومت اسلامی اظهار داشت :مدیر باید متوجه شرایط و زمان باشد و در رفتار خویش دقت عمل داشته باشد ، چرا که اثرات رفتاری آن بر جامعه تبعات مثبت و منفی می گذارد.

فرماندار زابل افزود : همه ما مدیران و مسئولین یک هدف مشخص داریم و آنهم خدمت به مردم است ،تضعیف هر مسئول، تضعیف سایر مسئولین است و این زنجیره به هم پیوسته است، از این انسجام و اتحاد اگر کسی تخطی کند ، آن را تعمیم می دهند و می گویند همه مسئولین مانند هم هستند و…

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل تصریح کرد :اگر مسئولان در کنار هم باشند ، مقابل هم نباشند و همدیگر را کمک و تقویت کنند تا بتوانیم با حداقل امکانات و منابع بیشترین خدمت را به مردم ارائه دهیم ، آنوقت هست که اتفاق خیلی خوبی را در پس این قضایا شاهد خواهیم بود ، و آن زمانی ست که مردم در مسیر گفتمان انقلاب و در راستای اهداف نظام حرکت می کنند.

فرماندار زابل با بیان اینکه از اتحاد و همدلی در دین مبین اسلام بعنوان یکی از ارکان رسیدن به رستگاری و تعالی به کرار یاد شده است، افزود : مردم و مسئولان عرصه را برای فرصت طلبانی که با غوغا سالاری بدنبال متشنج و نا امید کردن جامعه و نشانه گرفتن اصل نظام هستند تنگ کنند و با اخوت و همدلی به معنای واقعی ، از خون شهداء و اهداف انقلاب پاسداری کنیم.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل با تشریح اقدامات دولت علیرغم تمامی کاستی ها و مشکلات گفت : دولت واقعا سخت ترین شرایط را سپری می کند به گونه ای که هیچ دولتی در طول عمر انقلاب حتی در دوران جنگ تحمیلی با این همه مشکلات در بحث منابع مالی و اعتبارات مواجه نبوده است.

ناظری تصریح کرد :دولت با تمام وجود و امکانات تلاش میکند تا با خدمت به مردم علاوه بر رضایتمندی مردم ، خوشنودی پروردگار را نیز جلب کند. ممکن است در این مسیر مورد تهمت و هجمه قرار گیرد اما این اقدامات هیچ خللی در عزم و اراده دولت برای خدمت به مردم وارد نخواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.