از هیاهو پرهیز و امید و نشاط در جامعه گسترش یابد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان ضمن دعوت خبرنگاران به ایجاد امید و نشاط بیشتر در جامعه، تصریح کرد: خبرنگاران باید بخش مثبت بارندگی در استان را برجسته کنند که این نزولات آسمانی چه نعمت هایی را برای این استان به ارمغان آورده است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی روز یکشنبه در دیدار مدیران، مسئولان و اعضا و فعالان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با وی، اظهار داشت: در اوج ناباوری خداوند متعال باران رحمت خودش را بر مردم جنوب استان نازل کرد که این جای شکرگزاری از درگاه خداوند متعال را دارد.امام جمعه زاهدان گفت: باران رحمت الهی بر مردم این سرزمین نازل شده و هر چند مشکلاتی نیز به دنبال داشت اما بهتر است بجای سیاه نمایی شکرگزار نعمت باشیم.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: صبح امروز یکی از خبرنگاران رسانه های سیستان و بلوچستان در تماس تلفنی می خواستند نظر مرا درباره خسارات و نحوه امداد رسانی دستگاههای اجرایی و امدادی این استان بپرسند که به دلیل حضور در جلسه زمان مصاحبه را به وقت دیگری موکول کردم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان خاطر نشان کرد: چرا خبرنگاران به سراغ مسئولان نمی روند و از ثمرات و برکات این بارندگی ها در استان و وضعیت ذخیره سدها و قنوات سئوال نمی کنند، بهتر است بجای هیاهو و پرداختن به مسائل منفی، از جنبه های مثبت این نعمت غافل نشوند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: خسارات ناشی از سیل باید در یک فضای آرام و دوستانه بررسی شود این که دیگر موج انداختن و دولتمردان را زیر سوال بردن ندارد.

آیت الله سلیمانی گفت: باید بررسی شود روستاهایی که در مسیر سیلاب قرار دارند به مکان دیگری انتقال یابند.