کاروان “در مسیر یعقوب لیث” سیستان از آرمگاه امیر یعقوب لیث صفاری بازدید کرد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از دزفول، کار وان در مسیر یعقوب لیث که از ۶ دی ماه از شهرستان زابل به دزفول عازم شده بود پس از طی مسافت ۲۵۰۰ کیلومتری از آرامگاه امیر یعقوب لیث صفاری سیستانی نخستین شهریار ایرانی پس از اسلامو احیاء گر زبان پارسی بازدید کردند.

در روز ملی بزرگداشت امیر یعقوب لیث صفاری یعقوب خوانی توسط استاد حسین مددی ، شعر خوانی توسط جواد اویسی و بیان شخصیت امیر یعقوی لیث توسط امین الله سرابندی در محل آرمگاه یعقوب لیث سیستانی اجرا شد.

امین الله سرابندی، حسین مددی، رضا سرهنگی، جواد اویسی، غلام نبی فخیره و حامد غلامی در قالب کاروان از سیستان به ارامگاه روستای شاه آباد شهرستان دزفول عازم شدند.

حامد غلامی روز/پنجشنبه/ در گفت و گو با خبرنگار نی زار اظهار داشت: استقبال اهالی روستای شاه آباد دزفول از کاروان “در مسیر یعقوب لیث” سیستان فوق العاده بود.

خبرنگار خبرگزاری ایرنا افزود: اهالی روستای شاه آباد پیامی برای مردم سیستان داشتند به این شرح؛ به مردمان سیستان بگوید اجدادمان از آرمگاه امیر یعقوب لیث حفاظت کرده اند ما نیز حفاظت می کنیم و به فرزندانمان نیز یاد می دهیم از آرامگاه این بزرگ مرد تاریخ حفاظت کنند.

همایش روز ملی بزرگداشت امیر یعقوب لیث صفاری که به همت شهردار دزفول هشتم دی ماه در محل آرامگاه وی برگزار شود به دلایلی لغو شد.هیچ گونه اطلاعاتی در این باره به دست ما نرسیده است.