با وجود فقر در زیرساخت ها مردم سیستان و بلوچستان با دلهای بزرگ میزبان ایرانیان هستند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هدف از شرکت روستاییان این استان در نمایشگاه توانمندی ها با توجه به اینکه این استان سال آینده مقصد گردشگران معرفی شده نشان دادن این خصیصه بزرگ است که مردم این استان با وجود فقر در زیرساخت ها با دلهای بزرگ میزبان ایرانیان هستند.

به گزارش نی زار، علی اوسط هاشمی روز سه شنبه در نشست ستاد برگزاری نمایشگاه های سیستان و بلوچستان با حضور مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افزود: در نمایشگاه توانمندی روستاییان کشور در تهران ۱۹ غرفه از این استان توانمندیهای روستاییان و عشایر استان را به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه ۵۱ درصد جمعیت این استان را روستاییان تشکیل می دهند گفت: جمعیت ۲۸ درصدی روستاییان در کشور یک تهدید محسوب می شود که می توان با ارائه مدل نو سازگار با زمان روستاها را به سمت جوانی با موضع تولید سوق داد.
استاندار سیستان و بلوچستان خواستار برپایی جشن حنابندان و موسیقی متناسب با این جشن و عرضه چای ترش استان در نمایشگاه توانمندی های روستاییان کشور در تهران شد.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در نخستین دوره بر پایی این نمایشگاه رتبه برتر کشور را از آن خود کرد؛ این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی استان دانست.
مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری نیز گفت: هم اینک حدود ۲۸ درصد جمعیت کشور را روستاییان تشکیل می دهند در حالی که در سالهای گذشته این جمعیت بیش از آمار کنونی بوده است.
فاطمه اشرفی با اشاره به نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در زاهدان بیان کرد: نمایشگاه توانمندیهای روستایین و عشایر کشور از ۱۵ تا ۱۸ دی ماه در تهران برگزار می شود.
وی اظهار داشت: برگزاری این گونه نمایشگاهها فرصت مناسبی برای باز آفرینی نقش و جایگاه روستاییان در سیاست های اجرایی و تصمیمات کشوری است.
وی گفت: روستاها به لحاظ جمعیت سنی فعال و اثرگذار اجتماعی جای خود را به افراد سن بالا می دهند.
وی بیان کرد: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بر تقویت روز افزون بنیه روستاها در تمامی زمینه ها تاکید دارد./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.