شهدا مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از شهرستان هامون؛سرهنگ پاسدار موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان هامون در خصوص مراسم تشیع و تدفین دو شهید گمنام شهر علی اکبر گفت :شهدا مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستند. مسیری را که شهدا برگزیدند مسیر حق و حقیقت است واگر ما می خواهیم در این مسیر بمانیم و از باطل دور شویم سیره ی شهدا و راه آن عزیزان بهترین گزینه است زیرا که شهدا ولایت مدارترین و ولایت پذیرترین مردان روزگارند.

سرهنگ سنچولی در ادامه گفت:برای برگزار شدن هر چه باشکوه تر مراسم تشیع شهدای گمنام در سطح شهرستان مراسمات ذیل برنامه ریزی شده است:استقبال روز سه شنبه در شهر محمد آباد از ساعت هشت و نیم (۸:۳۰) صبح اعلام شده که پس از اجرای مراسمات تشریفات نظامی پیکر مقدس شهدا در جمع مردم شهر محمد آباد تشیع و سپس به سالن آموزش و پرورش منتقل می شود و مراسم مداحی و روضه خوانی در جمع عظیمی از دانش آموزان اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه هامون هدف از اجرای این برنامه را آشنایی نسل چهارم انقلاب با رشادت ها و جوانمردی های شهدا در دوران دفاع مقدس عنوان نمود و همچنین حضور پیکر پاک شهدا برای آنان حال و هوای دوران هشت ساله ی جنگ تحمیلی را تداعی خواهد کرد.

وی ادامه داد مراسم وداع با شهدا در مسجد صاحب الزمان(ع) روستای اسماعیل قنبر برنامه ریزی شده که با حضور مسئولین و مردم ولایت مدار شهرستان هامون انجام می گیرد.

سپس در روز چهارشنبه،پیکر پاک شهدا برای خاکسپاری به شهر علی اکبر منتقل می شود و مراسم تشیع از مسیر روستای فیروزه ای برنامه ریزی گردیده است تا روستا ها و مدارس که در مسیر هستند از وجود با برکت شهدا بهره مند شوند.

سپس بعد از مراسم تشریفات نظامی مورد استقبال با شکوه مردم ولایی و انقلابی شهرعلی اکبر قرار خواهند گرفت و پس از اجرای برنامه های در نظر گرفته شده،سخنرانی مسئولین استان و شهرستان و مداحی تدفین انجام خواهد شد.