ایده شوی گردشگری ورزش و نشاط اجتماعی در زاهدان برگزار می شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گفت : بمناسبت هفته کارآفرینی و پژوهش استانی  ایده شوی گردشگری ورزش و انشاط اجتماعی با هدف دستیابی به ایده های نو که قابلیت اجرا دارند در زاهدان برگزار می شود.
علیرضا کلانتری روز /چهارشنبه/ در گفت و گو با خبرنگار نی زار اظهار داشت : این برنامه با همکاری پارک علم و فناوری استان ، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره کل ورزش و جوانان ۲۷ آبان ماه در سالن آمفی تئاتر موزه زاهدان برگزار می شود.
وی گفت : مشارکت مردم بویژه جوانان در توسعه گردشگری که زمینه های توسعه استان را بدنبال خواهد داشت مهمترین دستاورد این ایده شو خواهد بود .
کلانتری با اشاره به اهمیت گردشگری ورزشی بیان داشت : گردشگری ورزشی یکی از زیرمجموعه‌های گردشگری و صنعت توریسم است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است و بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود.
وی افزود : امروزه صنعت گردشگری در ابعاد گوناگون آن در حال پیشرفت و گسترش سریع است. در این میان، گردشگری ورزشی به معنای تجربه‌ی سفر برای شرکت یا تماشای رویدادها و فعالیت‌های ورزشی، به بخش مهمی از بازار این صنعت تبدیل شده است. بازاری که می‌تواند برای کشورهای گوناگون منبع درآمد عظیمی باشد.و به منظور رقابت در این بازار روبه رشد، به دست آوردن درک عمیق از اهمیت و فواید این بخش از گردشگری برای کشورها و جوامع گوناگون ضروری است.
معاون فرهنگی و امور جوانان بیان کرد : با توجه به پتانسیل های موجود در استان سیستان و بلوچستان که مهمترین آن وجود  ورزش های آبی و ساحلی ، کویرنوردی ، ساحل پیمایی و کوه نوردی و … همه عوامل موثر و قابل توجهی در صنعت گردشگری ورزشی هستند که باید با برنامه ریزی دقیق زمینه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از این نعمت الهی در استان بوجود آید.

%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b1%db%8c