راه اندازی نخستین قطار محلی زاهدان- فهرج – بم – کرمان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار؛نخستین قطار محلی زاهدان – فهرج – بم – کرمان امروز راه اندازی شد

به گزارش نی زار از زاهدان ،مدیر کل راه آهن جنوب شرق استان در مراسم افتتاح این قطار محلی که در محل اداره کل راه آهن جنوب شرق برگزار شد اظهار داشت: حمل و نقل ریلی از مزیت های خوبی نظیر حمل انبوه و ایمنی برخوردار بوده و نقش مهمی در رشد اقتصادی و توسعه پایدار در منطقه دارد.

مجید ارجونی افزود: با راه اندازی قطار محلی زاهدان – فهرج – بم – کرمان مدت زمان دسترسی به قطارهای مسافربری کرمان – مشهد – و کرمان – تهران کاهش می یابد و حرکت قطار از زاهدان همه روزه در ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه صبح است.

وی با اشاره به اینکه ویژگی منحصر به فرد این قطار دو طبقه بودن آن است تصریح کرد: هر واگن ۱۰۸ صندلی دارد و مدت زمان رسیدن مسافر از مبداء به مقصد ۸ ساعت است.

وی خاطرنشان کرد: صنعت حمل و نقل به عنوان پیش‌نیاز و زیربنای توسعه پایدار نقشی اساسی و کارآمد در باروری امکانات و استعدادهای بالقوه جوامع دارد و نقش و اهمیت خود را به عنوان یکی از موثرترین شاخص‌های رشد و توسعه به نمایش می گذارد .

در پایان این مراسم مانور امداد و نجات به مناسبت هفته پدافند غیر عامل با همکاری راه آهن و سازمان هلال احمر در محل شبکه ریلی زاهدان برگزار شد.

%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1