راهپیمایی ۱۳ آبان در تمام نقاط استان برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از  زاهدان ، ۱۳ آبان یاد آورد سه رویداد مهم تاریخی تبعید امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در سال ۱۳۵۷و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ است که هر سه رویداد با روشن کردن مسیر انقلاب اسلامی تجلی اراده ملت بر قدرت های پوشالی غرب بویژه آمریکا و ایادی استکبار شد.
قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان اعم از زن و مرد، پیرو جوان، کارگر و کارمند، دانشجو و دانش آموز و بازاری با حضور در راهپیمایی باشکوه یوم الله ۱۳ آبان با فریاد مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، یک بار دیگر با دستاوردها و آرمانهای انقلاب و نظام و رهبری تجدید بیعت و انزجارشان از استکبار جهانی را اعلام کردند.
حضور مردم سیستان و بلوچستان با لباس محلی ملبس به شجاعت و غیرت به زیبایی این نمایش همبستگی ملی افزوده بود.
سیستان و بلوچستان سرزمین اقوام و مذاهب مختلف اعم از شیعه و سنی و حتی غیر مسلمان است که صمیمانه در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند بگونه ای که تاکنون هیچ جای دنیا این اتحاد را به خود ندیده است.
این مردم مرزدار در ادوار مختلف و در مصاف با مشکلات طبیعی و غیر طبیعی همواره دوشادوش هم بوده و برای حفظ کیان و ناموس و هویت ایرانی مردانه ایستاده اند و به هیچ اجنبی اجازه تجاوز به خاک میهن شان را نداده اند.
راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در زاهدان با حضور نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، استاندار، معاونان استاندار، مدیران و مسئولان و کارکنان ادارات و سازمانها، فرهنگیان، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش آموزان و قشرهای مختلف مردم از میدان آزادی تا تقاطع آزادی و مصطفی خمینی برگزار شد.
راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز /پنجشنبه/ همزمان با سراسر کشور با شرکت اقشار مختلف مردم شیعه و سنی، دانشجویان و دانش آموزان سیستان و بلوچستان در ۵۰ نقطه استان برگزار شد.
آیین ضد استکباری در زاهدان مرکز استان با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی استاندار، منوچهر متکی معاون بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، معاونان استاندار، مدیران و کارکنان ادارات و سازمانها و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
نظیر این مراسم در نقاط مختلف استان پهناور سیستان و بلوچستان با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی برگزاری شد.

%d8%b13 %d8%b12 %d8%b11