سهم سیستان از درآمد منطقه آزاد تجاری چقدر است؟/بابت طرح های تولیدی در حال انجام از دولت تدبیر و امید تشکر می کنیم - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل بیان داشت : به جای اینکه تلاش کنیم نتیجه های مثبت برجام که نیست و وجود ندارد را لباس وجود بر تنش کنیم بجای این کارها به درد مردم برسیم و به توان داخلی توجه کنیم ، گفتمان مقاومت را پی گیر باشیم و در منطقه ی خودمان به صنایع کوچک و پتانسیل مرز توجه کنیم .

امام جمعه شهرستان زابل گفت : ما از استاندار مُحترم خواستاریم که تا اطلاع ثانوی حداقل مقداری از درآمد مرز سیستان را در خود سیستان صرف شود ، که متاسفانه جواب قانع کننده ای نشنیدیم ، یک جواب تکـراری و غیر کارشناسی … و غیر منصفانه …. فرمودند هرینه هایی که دولت در سیستان انجام می دهد آنقدر زیاد است که این مقدار در مقابلش ناچیز است .. این چه جوابی است ؟ شاید اشارشان به طرح انتقال آب است …که هرینه آن به دستور مقام معظم رهبری از صندوق توسعه برداشته شده و تازه طرح پایلوت آن هنوز افتتاح نشده است .

حجت الاسلام و المسلمین کیخا افزود : ما در بعضی از طرح های تولیدی که فعالیت داشتند تقدیر و تشکر می کنیم و دست دولتمردان را می بوسیم اما انتظار داریم که دردها را خوب ببینند و مطالبات ما راخوب بشنوند ، از همه تشکر می کنیم واین به بدان معنی نیست که ما از مطالبات مان دست بردایم .

امام جمعه زابل بیان داشت : ما عرض کردیم تا اطلاع ثانویه و این خواسته بزرگی نیست … ما عرض کردیم که برنامه ها باید بر سر سفره مردم و بازار دیده شود و فقط در گفتار کفایت نمی کند و آن عملی مورد پسند است که در سرسفره دیده شود ، مشکل بیکاری را حل کند ، مشکل عدم رونق بازار را حل کند و این خواسته به حقی است که ما می گوییم قسمتی از درآمد مرز سیستان را که نسبت به سایر شهرهای ایران پیشرفت چشم گیر نداشته تا اطلاع ثانویه در خود سیستان صرف شود تا مشکل کمبود اعتیار اکثر طرح ها از جمله بزرگراره زابل ـ زاهدان برطرف شود .

کیخا خاطر نشان کرد : سوال مردم ما این است که سهم سیستان از درآمد منطقه آزادتجاری چه اندازه است ؟ سهم سیستان از درآمد مرزهای در جنوب استان چقدر است ؟ و این درخواست منصفانه ای است و امیداواریم که این بزرگوار جواب این سوال را کارشناسی شده بدهند و مشکلات منطقه را ببیند و مشکلی که اخیراً در مورد آب روستایی مشاهده شده و عزیزان تماس می گیرند و می گویند آب در روستاها قابل شرب نیست انشالله این مورد را هم مسئولین عزیز توجه ویژه ای داشته باشند و این مشکل را حل کنند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.