راه‌اندازی ۱۰ خانه هلال در شهرستان نیمروز / افزایش تاب‌آوری و توسعه فرهنگ خودامدادی/توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در بحران - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار ؛ همزمان با سومین روز از هفته دولت دهمین خانه هلال در روستای منصوری از توابع بخش مرکزی شهرستان نیمروز با حضور فرماندار محترم و امام جمعه معزز و اعضای شورای اداری شهرستان افتتاح شد.

کرمی زاده، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز در حاشیه این مراسم گفت؛ خانه‌های هلال در روستاها و مناطق شهری با هدف افزایش تاب‌آوری در جامعه هدف و توسعه فرهنگ خودامدادی راه‌اندازی شده تا درصورت بروز حوادث ، قبل از حضور نیروهای امدادی به مردم کمک کنند.

کرمی زاده افزود : خانه های هلال بستری برای آموزش های همگانی و مرکز فراگیری مهارت های امدادی برای شهروندان و هموطنان روستایی است و یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در خانه‌های هلال صورت خواهد گرفت ارائه آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه خواهد بود .

وی بیان داشت : طی یک ماه اخیر تعداد ۳۲۰۰ بسته بهداشتی و ۲۵۰ بسته معیشتی توسط خانه های هلال در سطح روستاها برای حمایت و تأمین معیشت افرادی که به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا، زندگی شان با آسیب های جدی اقتصادی مواجه شده، توزیع گردیده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همه ی عواملی که در راه اندازی خانه های هلال مشارکت داشتند، گفت : با همکاری فرمانداری، بخشداری، شورا دهیاری و مشارکت اهالی خونگرم روستاها قطعاً به توسعه خانه داوطلبی  در جهت ارائه خدمات امدادی و آموزشی دست خواهیم یافت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.