رونمایی از سند آمایش سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مهرداد عرب اول گفت: سند آمایش سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت رونمایی شد.

نی زار : مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان امروز با سه دستور کار شامل رونمایی از سند آمایش سیستان و بلوچستان، توزیع اعتبارات بند “ز” تبصره ۹ قانون بودجه و میزان جذب اعتبارات گلوبال دستگاه‌های اجرایی از اعتبارات سال ۹۸ به کار خود پایان داد.

وی ادامه داد: افتخار این را داریم که سند آمایش سیستان و بلوچستان به عنوان اولین استان در هفته دولت رونمایی و تقدیم همه مردمان این خطه، پژوهشگران و دستگاه‌های اجرایی شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: سند آمایش استان در فاز دوم با رویکرد برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در ۱۰ گام تدوین شد که مشاور طرح در این نشست اطلاعات کافی را از این سند ارائه کرد.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۹ منطبق بر سند آمایش استان نسبت به تدوین اسناد توسعه شهرستان‌ها اقدام شد که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و چراغ راهی برای توسعه ۲۳ شهرستان سیستان و بلوچستان در طول برنامه هفتم خواهد بود.

عرب اول گفت: دستور کار دوم در خصوص اعتبارات پژوهشی بود که هفته گذشته کارگروه پژوهش استان را تشکیل دادیم و عناوین پژوهشی مهم که کاربردی و متناسب با خروجی سند آمایش استان بود، انتخاب شد و بر اساس دستورالعمل باید این عناوین به شورای توسعه و برنامه ریزی استان ارجاع و مصوب می شد که این اتفاق افتاد.

وی میزان اعتبارات پژوهشی امسال استان از یک درصد اعتبارات هزینه ای را یک میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این مبلغ بین چهار عنوان پژوهشی که عناوین منتخب است، توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس مصوبات جلسات گذشته شورای برنامه‌ریزی مقرر شد دستگاه‌های اجرایی علاوه بر اعتبارات استانی که از مسیر این شورا در اختیارشان قرار می‌گیرد از محل اعتبارات گلوبال و در اختیار وزارتخانه‌ها سهم مناسبی را برای استان کسب کنند که با ۴۵ دستگاه اجرایی که امکان برخورداری از این ظرفیت را داشتند مکاتبه و جمع بندی میزان جذب اعتبارات ارائه شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.