قدردانی رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل از همکاری نزدیک و مستمر خبرنگاران با مدافعان سلامت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نشست خبری رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات ستاد مرکزی برگزارشد.

دکتر هادی میرزایی ضمن تشکر از خبرنگاران و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت : ما نه تنها در روز خبرنگار بلکه همیشه قدر دان تلاش ها و همکاری های رسانه جهت همکاری با مدافعان سلامت برای مبارزه با بیماری کرونا هستیم .

وی در ادامه گفت: رسانه در این مدت درگیری با بیماری کرونا با دانشگاه علوم پزشکی همپا و همسو بوده و همواره بازوی اصلی ما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بیماری کرونا به این زودی درمان نخواهد شد و واکسن این بیماری به سادگی ساخته و در اختیار قرار نخواهد گرفت و داروی خاصی برای این بیماری معرفی نشده است لذا بهترین و موثرترین راه مبارزه با این بیماری رعایت اصول اولیه بهداشتی است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد : در تیرماه و اوایل مردادماه پیک بزرگ بیماری را داشته ایم ؛ آمار بستری ها و همچنین آمار مرگ و میر به شدت افزایش یافت و مجبور شدیم برخی بخش هارا خالی کرده و در اختیار بیماران کرونایی قرار دهیم اما خوشبختانه موفق شدیم این آمار را کاهش دهیم بطوری که در یک هفته گذشته تنها یک مورد فوتی داشته ایم ؛ و اکنون ۲۰ نفر در بیمارستان سینای زابل بستری هستند که ۱۱ نفر تست کرونا مثبت می باشند .

وی در ادامه افزود : این مهم امکان پذیر نبود مگر با حضور و همکاری همه جانبه ی رسانه ها و خبرنگاران .

میرزایی بیان کرد:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۲۱ نفر فوتی در اثر بیماری حاد تنفسی داشته که ۶۱ نفر تست کرونا مثبت بوده بقیه مشکوک یا منفی بوده اند .

دکتر هادی میرزایی از همکاری های برون بخشی فرمانداران ،مجموعه سپاه ، ائمه جمعه ، سازمان تبلیغات سپاسگذاری کرد و گفت : حاج آقای گزمه امام جمعه هیرمند گوشت مرغ محلی به دانشگاه اهدا نموده تا پخته و در اختیار بیماران کرونایی قرارگیرد.
وی این اقدام را حرکتی بسیار جالب دانسته و از ایشان‌ تشکر ویژه نمود.

در پایان رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل پیشنهاد داد: باتوجه به فرا رسیدن ایام محرم مردم شریف و خیر سیستان می توانند نذورات خود را در قالب نذر ماسک به خانواده های کرونایی به کارگر ها و پاکبانان و هم چنین تهیه بسته های غذایی برای خانواده های کرونایی کم بی بضاعت و بی بضاعت ادا نمایند .

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی جهت معرفی خانواده های کرونایی به این عزیزان خیر نهایت همکاری را خواهد داشت .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.