سومین دوره جشنواره فرخی سیستانی برگزار شد / - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : سومین جشنواره فرخی سیستانی با حضور دکتر #بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، دکتر خورابه معاون رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، مسگرانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و جمع کثیری از نامداران و نام آوران فرهنگ و هنر سیستان و ایران در شهرستان زابل برگزار شد.

در ابتدای این برنامه مهدی کشته گر مدیر عامل موسسه فرهنگی ، هنری #نی_زار و دبیر این جشنواره ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان اهالی فرهنگ و ادب و هنر اظهار داشت : امسال سومین سال برگزاری جشنواره فرخی سیستانی در سیستان است که با همکاری و همراهی بسیاری از دوستداران فرهنگ و هنر این دیار برگزار می شود.

وی بیان داشت : جشنواره فرخی سیستانی با رویکرد تجلیل از پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر به صورت سالانه برگزار می شود.

کشته گر افزود : آثار بسیاری به جشنواره فرخی سیستانی فرستاده شده که پس از بررسی توسط کمیته ارزیابی، آثار برگزیده معرفی و مورد تجلیل و تقدیر قرار می گیرند.

گفتنی ست در این جشنواره در بخش جوان ، از دو نویسنده جوان سیستان سرکار خانم محبوبه کلبعلی و محمد میر و در بخش پژوهشگران برگزیده از استاد ابوالحسن افشاری در بخش هنر، استاد محمود رضا آرمین در بخش ادبیات و استاد جواد شهنازی در بخش تاریخ تقدیر بعمل آمد و در بخش تاریخ بر اساس معیارهای کمیته ارزیابی برگزیده ی معرفی نگردید.

 

 

گزارش؛ نرگس نوری

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.