دانیال محبی از استانداری سیستان و بلوچستان می رود! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : در گذشته های دور علم محصول تجربه بود و لذا به طور طبیعی هرکس موی سفیدتری داشت و سن و سال بیشتری عالم تر هم بود.

اما با آموزش جدید این روال به هم خورده و نوه ی نوجوان یک فرد مسن با گذارندن یک ترم تحصیلی در دانشگاه از پدر و پدربزرگش در رشته ی خاص خودش عالم تر و با سوادتر است.

لذا اکنون تجربه تنها محصول گذر عمر نیست بلکه محصول علم و عمل است که در یک انباشت منطقی نام تجربه می گیرد و چه بسا افراد زیادی که به کهولت رسیده اند و تجربه ی مفیدی به همراه ندارند.

در ساختار اداریِ بسیاری از کشورها تلاش می شود که مدیریت را به روز کنند و با استفاده از جوانان خلاق و جسور به مدیریت چابکی ببخشند و در عین حال در اتاق های فکر واقعی از تجربیات اندوخته ی افراد بازنشسته هم استفاده کنند.

در کشور ما این گونه نبوده و سن مدیریت بسیار بالاست. خوشبختانه با مصوبه ی مجلس بسیاری از مدیران و کارکنان از این چرخه خارج می شوند. بر طبق این مصوبه حدود ۱۸ استاندار و از جمله دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان به ایستگاه آخر رسیده اند و از قطار مدیریت پیاده می شوند.

این اقدام فرخنده، این نوید را می دهد که با جوان شدن مدیریت کشور انتصابات منطقی تر و در نتیجه جریان توسعه ی کشور سریعتر شکل بگیرد.
مدیر مسئول روزنامه زاهدان

دکتر محمد تقی رخشانی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.