جمع کثیری از جوانان اصلاح طلب استان و حامیان دولت خواستار برکناری استاندار سیستان و بلوچستان شدند! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – جمعی از جوانان اصلاح طلب سیستان و بلوچستان در نامه‌ای کنایه آمیز به رییس جمهور نوشتند: بابت عملکرد ضعیف استاندار جدید از تمامی مردمان استانمان عذرخواهی می‌نماییم!

متن نامه به همراه اسامی امضاکنندگان که به نی زار نیوز ارسال شده در پی می‌آید:

ریاست محترم جمهوری جناب اقای دکتر روحانی

با عرض سلام

استان سیستان و بلوچستان از بزرگترین حامیان حضرتعالی و جریان اصلاح طلبی کشور در همه‌ی انتخابات و به ویژه انتخابات ریاست جمهوری سال‌های ۹۲ و ۹۶ بوده است. بدین لحاظ انتظار مردم محروم و ستمدیده‌ی استان توجه و رسیدگی بیشتری به شرایط استان از جانب شما و تیم همراه شما است.

با آمدن آقای دانیال محبی به استان سیستان و بلوچستان چرخ توسعه‌ی استان سیستان و بلوچستان که به شدت نیازمند حرکت است حتی توان در جا زدن نیز ندارد و استان با مشکلات جدی رو به رو گشته است که امروز مجبور به تنظیم و انتشار این نامه به حضرتعالی شده‌ایم.

در ذیل به برخی از مشکلات جدی استاندار محترم انتصاب شده در این دولت می‌پردازیم:

اداره‌ی استان به سیستم سرپرستی: ایشان هنوز با گذشت بیش از ده ماه از حضورشان، توانایی تصمیم گیری نداشته و با انتصاب سرپرست، اداره‌ی استان را به پیش می‌برند و نکته‌ی بارز و مشترک در انتخاب سرپرست‌های منصوب شده این است که اکثر قریب به اتفاق این سرپرست‌ها از مخالفین جدی دولت هستند ضمن آنکه سرپرست‌ها بعضاً با حفظ سمت و در دو قسمت مهم و البته مجزا انتصاب می‌شوند که این چیزی جز وا دادگی هر دو مسوولیت در پی نخواهد داشت.
و با هیچ منطقی سازگار نیست که ایشان مخالفین جدی دولت و فعالین مارک‌دار ستاد حجت الاسلام رئیسی را در حوزه‌ی معاونین سیاسی و فرماندار منتصب می‌فرمایند که گویا از نگاه ایشان تفاوتی از نظر سیاسی مابین دولت شما و دولت آقای رئیسی نمی‌بینند.

عدم تعامل با جریانات و عدم شناخت برنامه‌های دولت: با گذشت چند ماه از انتصاب ایشان هیچگونه تعامل با مجمع نمایندگان استان، جریانات اجتماعی و سیاسی، احزاب… نداشته و هیچگونه توجهی به دغدغه‌ها و انتقادات نیز ندارد و به مسائل و اتفاقات استان اهمیتی قائل نبوده و با توجه به خیل بسیار زیاد مشکلات درون استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره تا کنون هیچ برنامه‌ای برای اذهان عمومی و رسانه‌ها نداشته است گویا معتقدند که امور استان باری به هر جهت می‌گذرد.
عدم شناخت استان و مشکلات همراهش: با گذشت ده ماه از حضور ایشان در استان، متاسفانه هیچگونه بازدیدی به جهت شناخت مشکلات و رده بندی اولویت‌های هر منطقه نداشته‌اند و اگر سفرهای مقامات به استان را که ایشان نقش همراهی بدنبال داشته‌اند و یا سفر اخیر وزیر کشور به منطقه سیستان که قبل از ورود ایشان، بازدید و سرکشی بعمل آوردند کسر نماییم حضوری دیگر در شهرستان‌های این استان پهناور با هدف شناخت مشکلات و تلاش برای حل مسائل نداشته‌اند.
ذوب شدگی در جریان مخالف دولت: از ویژگی‌های جریان اصلاح طلب کشور تساهل و تسامح با جریان مخالف و مقابل به جهت رشد است ولی آنچه از استاندار محترم بوضوح دیده شده است ذوب شدگی شدید در جریان مقابل دولت است و این ذوب شدگی ایشان تا به حدی است که هیچ فردی در استان پیدا نمی‌شود که ایشان را استاندار دولت تدبیر و امید بپندارد و حامیان جدی ایشان، رسانه‌های تندرو و مخالف دولت هستند.
به واقع ایشان صرفاً استاندار یک جریان مشخص و مارک دار مخالف دولت هستند.

عدم وجود هرگونه مدیریت و استراتژی در استان: متاسفانه در مدت اخیر استان سیستان و بلوچستان بحران‌های بسیار جدی را سپری کرده است (بحران آب، بحران گورخوابی، بحران حوادث امنیتی…) بحران‌هایی که اگر مقدار کمی استاندار محترم هوشیارتر می‌بودند هیچگاه روی نمی‌داد و به مدد مدیریت ایشان استان سیستان و بلوچستان در صدر اخبار منفی سطح جهانی و رسانه‌های معاند قرار گرفت و اگر استاندار محترم کمی درایت و برنامه در دستور کار خود می‌گذاشت بی شک تا بدین اندازه استان سیستان و بلوچستان صدر نشین اخبار نامطلوب و منفی رسانه‌های داخلی، خارجی و فضای مجازی قرار نمی‌گرفت.
گاز رسانی به سیستان: جناب آقای دکتر روحانی! در سفر اخیر به سیستان وعده‌ی گازرسانی به منطقه‌ی سیستان در ابتدای مهر ماه سال جاری داده‌اید همچون سفرهای گذشته که تاریخی برای رساندن گازرسانی تا زاهدان را به مردم شریف این منطقه داده بودید؛ متاسفانه تا کنون حتی یک متر از لوله کشی گاز انجام نشده است، مردم استان از حضرتعالی انتظار ندارند بر ماندن فردی ضعیف در مدیریت که شرایط استان را به حالت بحرانی رسانده است اصرار کنید و اعتماد مردم را به یک راه و عقیده فدای حفظ یک شخص و یا یک مدیر بفرمایید.
جناب آقای دکتر روحانی! موارد بسیار دیگر از ضعف استاندار سیستان و بلوچستان گفته نشد و در این نامه به برخی از موارد پرداخته شد و بحران‌های جدی استان که ماحصل مدیریت ایشان بوده است قابل اغماض نیست و انتظار از شما و مجموعه‌ی دولت بر این نیست هنگامی که واقف به ضعف نماینده‌ی دولت هستید به حل مساله در اسرع زمان نپردازید و بگذارید ضعف یک مدیر منجر به از دست رفتن اعتماد مردم و اعتبار دولت شود.

ما جوانان اصلاح طلب سیستان و بلوچستان به اتکای زحماتی که برای دولت در استان سیستان و بلوچستان بر عهده داشته‌ایم و به نمایندگی از حامیان دولت در استان از حضرتعالی خواستار رسیدگی به این اوضاع آشفته‌ی استان و معرفی فردی قابل و توانمند در اسرع زمان داریم و وظیفه‌ی خود می‌دانیم برای ضعف عملکردی استاندار از تک تک مردم این استان عذرخواهی نماییم.

اسامی امضا کنندگان:

آریا نوری، سبحان دهواری، امیر طه علوی، ثناالله رئیسی زاده، مهرداد طوقی، ماشالله خلیلی، محمود پودینه، احمد شادلو، سلما قریشی، محمد بارانزهی، مهدی براهویی، فریبا رئیسی، محمد پودینه، سعید خارکوهی، غلامرضا یزدان پناه، میلاد یزدان پناه، دکتر عیسی پودینه، اسما رخشانی، زینب مرادی، بی بی ناز کهرازهی، مرتضی رامین، محمد شهدادزهی، آرمان گمشادزهی، سالار پاده بان، شهرام دهمرده، دنیا شهنوازی، ماه رخ ریگی، دانیال راز، ناصر براهویی، صدرا نارویی، علی اکبر عبدالهی، سامان حسینی، سارینا براهویی، مهدی میری، علیم ریگی، فرشاد خورشیدی، امین خارکوهی، هادی جوادی، حاتم شه بخش، علی نعمتی، نوشاد خارکوهی، مهدیه ویسی، پارسا شهنوازی، یعقوب خارکوهی، علی گمشادزهی، نادر رئیسی، غلام شهنوازی، علیرضا میر، زهرا براهویی، پرهام کهرازهی، محمد امین نارویی، حسین شه بخش، علی اکبر قائدی، امیر سیاه خانی، علی نوری، مسعود شهرکی، محمد رضا ریگی مقدم، ملیکا میر، نیما براهویی، صدف ریگی، زهره مرادی، ابوالفضل هاشمی، ریحانه میر، مهناز ویسی، پروین سارانی، پریا دشتکی، مهر انگیز نارویی، جواد مهر افروز، افشین رحمت زهی، زهرا صفر زهی، محمد نوری، سمیه گمشادزهی، کیان شهنوازی، ذبیح مقدم، پیمان ولی زاده، سعید نوری، وحید پاده بان، شهاب پاده بان، رها میر، کسری زارعی، فرشته رئیسی، سونیا طیبی، ملیکا خارکوهی، بهروز دهمرده، امیر میر، سولماز حسینی، کریم کهرازهی، فرزانه نارویی، بهروز گمشاد زهی، زینب براهویی، سعید کیخایی، مریم خارکوهی، ناصر خارکوهی، علی چشمکی، دیانا شهنوازی، مهرنگار شه بخش، ستار ریگی، سامان مرادی، مهدیه عباسی مقدم، مهرناز پاده بان، شهره پاده بان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.