تغییر را از خود شروع کنیم!/نکته ای مهم که در هیاهوی این روزها به حاشیه رفت! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : ضرب المثلی است که میگوید ” مرغ همسایه غازه ” و یا “کور خودشه و بینای مردم” و به عبارتی دیگر ضرب المثل سیستانی ” گوسله تو پو سگمنه گرفته” همه این ضرب المثلها ندیده انگاشتن ایرادات خود و پرداختن به ایرادات دیگران است.

شرایط یک جامعه برآیند تفکرات و عملکرد تک تک افراد جامعه است، به همین دلیل است که در قرآن تغییر شرایط را مشروط به تغییر تک تک افراد کرده و در روایات است امام علی (ع) میفرمایند: مردم به دولتمردان خود شبیه ترند تا پدرانشان.

با انتشار تصویری از اخطاریه شهرداری به مالکین املاک مسکونی و تجاری  جهت پرداخت عوارض معوقه و برخی واکنش های احساسی ، روابط عمومی شهرداری توضیحاتی را ارائه نمود که واقعیتی تلخ در آن خودنمایی می کرد!

اعتراض افرادی که نزدیک به یک دهه از پرداخت عوارض قانونی شان اجتناب می نموده اند به وضعیت شهری زابل تعارض در حرف و عمل را نشان میدهد. در شعار صدایی بلند و قدمی استوار و در عمل قدمهایی لرزان.

شهرداری زابل نهادی ست غیر انتفاعی که با مشارکت شهروندان از طرق مختلف از جمله پرداخت عوارض مدیریت می شود و شهروندان با پرداخت به موقع عوارض به هرچه بهتر شدن فضای شهر خود کمک می نمایند.

به هیچ عنوان پذیرفته نیست کسی که پرچم دار اعتراضات و انتقادات به شهرداری می باشد حتی از کمترین همراهی با شهر خود یعنی پرداخت عوارض آن هم به مدت تقریبا یک دهه اجتناب نموده است.

خودمحوری و خودخواهی در حدی که عدم عمل به قانون خود را به گونه ایی برخورد سلیقه ایی جلوه داده و فرافکنی را پیشه می کنند.

امیدوارم روزی فرا رسد که صادقانه و با اندیشه قلم زنیم و فریاد کشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.