کسب مدال طلاى مسابقات جهانى اختراعات iifme کویت در بین ٣۶ کشور شرکت کننده توسط نابغه سیستانی - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

 

نی زار : مسابقات جهانی اختراعات تحت عنوان iifme زیر نظر وزارت علوم کشور کویت و سازمان ملل متحد و فدراسیون جهانی مخترعین برگزار گردید و متولی این مسابقات به صورت مستقیم امیر کویت و طلال جاسم الخرافی یکی از وزرای مجلس کویت می باشند.

برای اولین بار در این دوره از مسابقات احمد فدایی از مخترعین جوان سیستان با دو طرح در این مسابقات شرکت نمود و توانست مدال طلای این مسابقات را کسب نماید که به این مناسبت مصاحبه ای کوتاه با وی داشتیم و در ادامه می خوانید :

مخترع جوان سیستانی؛ احمد فدایی در گفت و گو با نی زار بیان داشت : مسابقات جهانی اختراعات کویت زیر نظر سازمان ملل و فدراسیون جهانی مخترعین با دعوت مستقیم امیر کویت انجام شد و در این مسابقات از ٣۶ کشور حضور داشتند که با دو طرح در حوزه الکترونیک و محیط زیست مدال طلای مسابقات و همچنین جایزه ویژه را کسب نمودم.

فدایى ادامه داد: با چندین سرمایه گذار کویتی نیز گفت و گوهایی انجام شدکه انشاالله بتوانیم در این کشورها نیز برای تولید طرح سرمایه گذاری انجام شود.

مخترع سیستانى خاطرنشان کرد: در این مسابقات از ٣۶ کشور در حوزه های مختلف حضور داشتند، سطح مسابقات به لحاظ علمی بسیار بالا بود و بنده با دو طرح در این دوره شرکت کردم.
فدایی تصریح کرد : طرح اول دستگاه تصفیه آب دریا با روشی نو و تکنولوژی جدید برای اولین بار در دنیاست. با استفاده از این طرح می توان آب دریا را جهت کشاورزی و آشامیدن تصفیه سازی نمود، به طوریکه میتوان گفت با استفاده از این دستگاه بیابان های خشک و بی آب را آباد و اشتغالزایی نمود، همچنین کمبود آب شیرین را نیز میتوان جبران کرد.

وی افزود: این طرح از سوی هیئت داوران به عنوان طرح برتر در حوزه محیط زیست انتخاب و حائز مدال طلا شد همچنین توانست جایزه و مدال ویژه این دوره را کسب نماید.

ایشان ادامه داد: دومین اختراع تحت عنوان کیف هوشمند با چندین لایه امنیتی بسیار بالا جهت حمل اسناد پول و تجهیزات می باشد که به نوعی یک کیف با امنیت بسیار بالاست از جمله ویژگی های این کیف بدنه فیبر کربنی و رمز بسیار پیشرفته و دو قسمتی بودن لایه امنیتی بود به طوری که با استفاده از هیچ قفل بیرونی باز نمی شود و تنها در صورت رسیدن به مقصد و ارسال دستور از مبدا باز می گردد، این طرح نیز در حوزه امنیت و الکترونیک توانست حائز مدال طلا شود.

فدایی اضافه کرد: در این مسابقات سفیر ایران جناب آقای عنایتی نیز از طرح ها دیدن کردند، همچنین چندین شرکت و تاجر کویتی جهت تولید طرح ها نیز اعلام آمادگی کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.