نقدی به موضع دکتر کیخا در قبال استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : بیش از نیمی از دوره نمایندگی منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی گذشت، شرایط بحرانی سیستان مردم را به امید بهبود شرایط وضعیت موجود به پای صندوق های رای کشاند تا شاید با آرایشان سرنوشت دگری رقم زنند.

دو نماینده منتخب، دارای تحصیلات عالیه و سبقه همکاری مشترک قبلی با یکدیگر را در کارنامه داشتند، اما متاسفانه خودخواهی ها و تکروی ها مجال همراهی برای رفع معضلات سیستان را به این دو نماینده نداد و تقابل دو نماینده حوزه سیستان چنان تاثیر مخربی بر عملکرد و کارنامه شان گذاشت که قطعا از دید و قضاوت مردم پنهان نخواهد ماند.

این عدم توفیق در حفظ پشتوانه مردمی به ناچار نمایندگان را به مسیر تکیه بر ارکان قدرت در کشور و گاها متنفذین در استان سوق می دهد و هر یک از نمایندگان سیستان یکی از این دو مسیر را برگزیده اند و به امید بهره گیری از آن طی طریق می کنند و در این بین آنچه فراموش شده است تلاش برای بهبود شرایط مردمانی ست که با امید به تغییر رای داده اند.!

یکی از بزرگترین معضلات سیستان مباحث خشکسالی و دریاچه هامون و ریزگردها است که در حوزه آب و محیط زیست تعریف می شود که اتفاقا تخصص دکتر کیخا می باشد.

سوال این است که تا چه اندازه در این بحث تلاش شده و امروز در کنار دریاچه ارومیه تا چه حد دریاچه هامون مطرح گردیده است؟

دریاچه‌ ارومیه با حدس ایجاد ریزگرد احیا شد اما ریزگردهایی که از کف هامون خشکیده برخاست و آنچنان صدماتی به مردمان اینجا رساند که امروز سیستان را به دلیل داشتن بیشترین آمار آسم و بیماری چشمی در کشور پرآوازه کرده است.

چه اتفاقی باید بدتر از این می بایست رخ دهد تا نماینده زابل از تریبون مجلس فریاد فرو خورده مردم را ندا دهد؟ بی دلیل نیست اگر بحث ریزگردها مطرح می شود در کنار اهواز نامی از سیستان‌ به میان نمی آید.

سکوت را بشکنید جناب دکتر کیخا؛ اگر بحثی از تالاب و محیط زیست مطرح کردید در جهت حمایت از سازمان محیط زیست بود انگار همچنان بر کرسی معاونت سازمان‌ نشسته اید و فراموش کردید که امروز نماینده‌ مردم سیستان‌ هستید.

جناب دکتر کیخا در اظهار نظری جدید سخن از استانی کردن انتخابات زده اید و دلایلی هم بر این نظرتان آورده اید، گویی فراموش کردید سیستانی هستید و نباید منافع سیستان را در پای منافع شخصی فدا کرد.

اگر می خواهید قدمی مثبت در استان بردارید از تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان حمایت کنید تا زمینه جذب بیشتر منابع مالی به استان فراهم شود.

اینگونه نظرات شما هر چند ممکن است با اشاره ایی بخشی از آرا را متوجه شما‌ کند اما فراموش نکنیم این اشاره قطعی نیست پس نقدِ حمایت از مردم حوزه انتخابیه را به نسیهِ معاملات آینده نفروشید.

هرگز نرسی به کعبه ای اعرابی …….این ره که تو‌ میروی به ترکستان‌است

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.