نیازهای جامعه مورد پژوهش و تحقیق قرار گیرد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه دوم نماز جمعه ۲۴ آذرماه ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

فراهم کردن محبط بندگی یکی از الطاف الهی است که خدواند متعال به بندگان خودش عطا می فرماید ؛ خداوند متعال با انقلاب اسلامی این محیط سالم بندگی را برای ما فراهم کرده است ، یک حکومت شیطانی و طاغوتی تبدیل به یک حکومت الهی و آسمانی شد .

فردا شنبه ۲۵ آذر روز پژوهش است ؛ در مورد نیازهای جامعه پژوهش و تحقیق کنیم ، شناخت انقلاب و برکات انقلاب یکی از نیازهای واجب و مبرم جامعه است تا بدانیم در زمان طاغوت از لحاظ مادی و معنوی چه حال و روزی داشتیم و درک کنیم چه خدمات مادی و معنوی در انقلاب به ما شد و در روز پژوهش این موادرد باید مورد اهمیت قرار گیرد .

نیازهای خانواده ها در مورد تربیت فرزند مورد پژوهش قرار بگیرد ، نیاز والدین در برخورد با کودک ، نواجوان و جوان مورد تحقیق و پژوهش قرار بگیرد .

دوشنبه ۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مُفتح در سال ۱۳۵۸ ه. ش و روز وحدت حوزه و دانشگاه است ؛ حوزه و دانشگاه دو نقطعه تقابل همدیگر نیستند بلکه دو بال پرواز ، ترقی و پیشرفت جامعه از لحاظ مادی و معنوی هستند .

به فرموده امام راحل ( ره ) “استکبار جهانی تلاش میکرد که دانشگاهیان را افرادی بی دین و حوزه و روحانیت را دست پرورده انگلیس معرفی کند “، در حالیکه در منطق اسلام محسط علم آموزی و پژوهش مقدس است چه در حوزه و چه دانشگاه باشد .
حوزه و دانشگاه وظیفه دارند که نیازهای جامعه را بررسی کنند و برای رفع مشکلات قلم فرسایی کنند ، تحقیق و پژوهش کنند و آثار این تحقیق و پژوهش در جامعه مشاهده شود .

برنامه های دشمن را رصد و راهای مقابله با دسیدسه های دشمن را پیدا کنند ، راههای برون رفت از مشکلات اقتصادی را پیدا کنند ، در موضوع اقتصاد دانش بنیان تحقیق و تالیف کنند ، و در اختیار مردم قرار دهند؛ کاری که الان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مقوله انجام میدهد .

راهکارهای استفاده بهینه از مرز موضوعی است که حوزه و دانشگاه در این مسیر باید قلم فرسایی کنند ، در مورد حقوق مردم باید مطالبه گری کنند و بار اصلی بر روی دوش حوزه و دانشگاه است .

حضور فعال در فضای حقیقی و مجازی یکی از واجبات و تکالیف حوزه و دانشگاه است ، استقلال فکری را در همه مراحل داشته اند و حق حوزه و دانشگاه می باشد .

کرسی های آزاد اندیشی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب یست باید مورد اهمیت برای روئسای دانشگاها و حوزه و همه موسسات علمی باشد .

یکشنبه ۲۶ آذر روز حمل و نقل و رانندگان است ؛ حق رانندگان داشتن امنیت جاده ایست ؛ بزرگراه زابل ـ زاهدان یکی از موضوعاتی ست که باید در دانشگاه ها و حوزه ها بررسی و موضوع کرسی های آزاد اندیشی قرار گیرد .

مسئولین در این چند هفته گذشته در مورد این موضوع قول هایی داده اند و جلسات خوبی در فرمانداری برگزار کرده اند اما باید حوزه و دانشگاه این موضوع را رصد کنند .

بزرگراه زابل – زاهدان به فرموده مسئولین امرش ۲۰۰ میلیارد تومان کل هزینه اتمام آن می باشد و بفرموده استاندار سابق درآمد سالیانه استان ما از درآمد مرز ۲۵۰ میلیارد تومان می باشد ، می توانستند درآمد یکسال را اختصاص بدهند به این بزرگراه و ما الان از جاده های پرامنی برخوردار باشیم و این موارد باید موضوع کرسی های آزاد اندیشی حوزه و دانشگاه باشد .

در کرسی های آزاد اندیشی حوزه و دانشگاه از امام جمعه گرفته تا نمایندگان مجلس و همه مسئولین باید مورد سوال قرار بگیرند و اول از همه از خود بنده شروع کنید ، از من بپرسید بعد از چهار سال چه فعالیتی انجام داده ام در عنوان امامت جمعه و چه تحولی در منطقه ایجاد کرده اید ، این موارد را سوال کنید ، یا حرف برای گفتن دارم یا ندارم و باید مورد بازخواست قرار گیرم ، در جمهوری اسلامی ایران عنوان را تصاحب کردن شوخی نیست چرا که برای هر میز و عنوان مسئولیتی خون ۷۲ شهید بر زمین ریخته است .

تحقیق در مورد چیستی و برکات انقلاب یکی از وظایف حوزه ها و دانشگاها می باشد ؛ آیا این انقلاب مانند دیگر انقلاب ها فرانسه و دیگر انقلاب های جهان است ؟ آیا برای شکم گرسنه شد یا انقلاب شد که مجد و عظمت و دین حق حمایت شود .

برکات انقلاب اسلامی که حکومت اسلامی را نتیجه داد و حکومت اسلامی که نظام اسلامی را نتیجه داد و نظام اسلامی که میرود تا به تمدن اسلامی تبدیل شود که جهان را مدیریت کند .

برکات دنیوی و اخروی انقلاب اسلامی باید مورد بررسی قرار گیرد و نوجوان و جوان ما بداند در چه کشوری زیر پرچم توحید نفس میکشد و مردم باید متوجه و قدردان خون شهدا و ولایت فقیه باشند .

عزت ایران اسلامی به برکت اسلامی بودن است و تمام تلاش دشمن این است که اسلامی بودن را از ایران بگیرد زیرا میداند مجد و عظمت و شرف ایران با قید اسلامی بودن است و لذا دشمن در تلاش است تا سندهای ۲۰۳۰ را در ایران اسلامی عملیاتی کند .

از دشمنی آمریکا و مکر و حیله انگلیس غافل نشویم ؛ در هفته گذشته وزیر خارجه انگلیس سفری را به ایران داشتند باید هوشیار باشیم ، در ضمن پایبندی بر برجام می بایست حواسمان هم جمع باشد همین انگلیس در برهه های زمانی مختلف بدعهدی هایی را در موضوع برجام به تبعیت از آمریکا داشته است .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.