استکبار ستیزی یکی از اصول لایتغیّر انقلاب اسلامی است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبرکیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الهمدی ( عج ) زابل با اشاره به ۱۳ آبان اظهار داشت : استکبار ستیزی یکی از اصول لایتغیّر انقلاب اسلامی یست ، از ارزشها و اصولی که هرگز تغییر نمی کند دفاع از مظلوم و ایستادگی در مقابل ظلم است .

وی افزود: ۱۳آبان یکی از روزهایی است که باید گفتمان اصول انقلاب را در این روز بیشتر مطالعه کنیم و بر اصول انقلاب پافشاری خاصی داشته باشیم ؛ استکبار ستیری یعنی ایستادگی در مقابل زورگویی ، زیاده خواهی ، ظلم ، چپاول و غارت میراث ملتها توسط استکبار جهانی .

امام جمعه زابل استکبار ستیزی را سیره انبیا و سنت پیامبر اکرم ( ص ) عنوان کرد و افزود : در اوج تحریم ها پیامبر اکرم ( ص ) در شعب ابی طالب تسلیم نشدند و در مقابل زورگویی ها ایستاد و در هنگام تشکیل حکومت در مدینه هم استکبارستیزی و مقاومت در مقابل ظالم را ادامه دادند .

وی خاطر نشان کرد : امام راحل عظیم الشان که ما را وصل به عاشورا کرد و پرچم توحید را در این کشور اهتزاز درآورد فرمود : الان اشخاصی هستند که عقیده شان این است که ما باید یا برویم آن طرف یا برویم طرف دیگر ؛ شما تصور نکنید اینها برای ما و برای صلاح ما یک قدم بردارند هر که این تصویر بکند جاهل است ؛ بزرگترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصا آمریکا از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند .

وی گفت: ما از اول انقلاب است که در شدیدترین تحریم ها هستیم اما به برکت توکل به خدا امروز ببینید که چقدر پیشرفت داشته ایم ، چقدر با قدرت خدا علم ها و صنعت ها را بومی سازی کردیم .

حجت الاسلام والمسلمین کیخا بیان کرد : آن افرادی که این تصور را دارند که اگر با آمریکا کنار نیاییم و حرفش را گوش نکنیم از بین میرویم اینها باید نواقص ایمانشان را جستجو و برطرف کنند .

وی گفت: یک لحظه آمریکا به ما امان پیشرفت را نمی دهد ، ما گول لبخندها و تحریم های آمریکا را نخورده ایم زیرا این دشمن را می شناسیم .

وی خاطر نشان کرد : دشمن وقتی که قدرت نظامی ما در ۸ سال جنگ و الان هم در منطقه مشاهده کرد و فهمید که نمی تواند از این گزینه کاری انجام دهد بحث اقتصادی را پیش رو قرار داده است ، در وهله ی اول تحریم های اقتصادی دارد تشدید میشود که برای ما باکی نیست ، و الان در تلاش است که سبک زندگی اسلامی ما را تغییر بدهد و ما را به مصرف گرایی ، تجملات و ریخت و پاش های غیرضروری تشویق می کند و به دنبال ضربه زدن اقتصادی است .

خطیب نماز جمعه زابل از بین بردن تفکر انقلابی را یکی از تلاش های دشمن دانست و گفت: همه ما مخصوصاً خانواده ها باید مواظب باشند و بچه هایشان را بسیجی تربیت کنند تا گوش به فرمان نایب امام زمان ( ع ) باشند ، حججی ، میرحسینی، خزایی و فهمیده تربیت کنید اگر میخواهد در دنیا ، برزخ و قیامت سربلند باشید .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.