تصویب لایحه منطقه آزاد سیستان در انتظار همت نمایندگان مجلس - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نــــی زار – استاندار سیستان و بلوچستان درباره منطقه آزاد شدن سیستان گفت: آن چه که وظیفه و رسالت دولت درباره منطقه آزاد شدن سیستان بود به لایحه تبدیل و تقدیم مجلس کند. این موضوع مهم از دولت عبور کرده و مجلس باید به این خواسته توجه کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در جمع خبرنگاران در نمایشگاه مطبوعات تهران افزود: سال ۹۴ تفسیر ناصحیح برخی از اعضای مجلس، موجب ضایع شدن این حق شد که اگر همان زمان اعتراض می شد و موضع فعال نمایندگان وقت را نسبت به این مهم همراه خود می ساخت، منطقه آزاد در مسیر دیگری قرار گرفته بود، امروز مجمع نمایندگان استان باید درباره این موضوع اتفاق نظر داشته باشند و در مجلس و کمیسیون اقتصاد بتوانند به اتفاق نمایندگان استان های ذی نفع از آن دفاع کنند.

به گفته هاشمی این لایحه فقط مختص سیستان و بلوچستان نیست که نمایندگان استان بتوانند در دستور صحن قرار دهند، حدود هشت استان از این لایحه دولت نفع می برند که می تواند همراهی ۱۰۰ نماینده را برای درخواست از هیئت رئیسه مجلس رقم بزند که این امردیده نشد، امروز نمایندگان مجلس می توانند با آن فعال برخورد کنند.

وی گفت: در این راستا با دبیرخانه شورای مناطق آزاد ملاقاتی داشتیم و بر این موضوع تأکید کردم که جلسه ای با استاندارانی که در این قسمت منافعی دارند برگزار و همفکری کنیم، موضع فعالی را با مجلس و نمایندگان فراکسیون های مختلف پیش بگیریم تا بتوانیم این کار را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: باید نمایندگان با هم انسجام، همگرایی و هم افزایی شکل دهند و از مجلس طی نامه ای درخواست کنند که این لایحه در اولویت صحن قرار گیرد، قرار نیست یک کمیسیون مانع منافع مردم شود یا یک فرد به دلیل ذهنیت خود نسبت به مناطق آزاد مانع آن شود. آن هم وقتی که صحبت از منافع کشور است، زیرا نگاه سرمایه گذاران خارجی به مناطقی است که دارای منطقه آزاد هستند./ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.