دبیرستان دانشگاه زابل هدیه ای ارزشمند از آیت الله هاشمی به مردم سیستان و بلوچستان با پیگیری نمایندگان اسبق - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : ماه مهر است و ماه مهربانی ، ماه مهر است و ماه دانایی و توانا بود هرکه دانا بود .

سالها قبل مشکل نیروی انسانی یکی از اساسی ترین مشکلات استان به حساب می آمد چرا که با تخصیص اعتبارات کلان ظرفیت اجرایی استان محدود بود چنانکه در دوران ریاست جمهوری شادروان آیت اله هاشمی رفسنجانی ، ایشان با بزرگواری اعلام نمودند که بودجه عمرانی استان سیستان و بلوچستان سقف ندارد به هر میزان که امکان جذب در کارها و پروژه ها وجود دارد بودجه می دهیم.

اما ظرفیت اجرایی استان به دلایل گوناگون و از جمله کمبود نیروی انسانی بسیار محدود و کم بود.

این ضعف باعث شد که دو تن از نمایندگان مجلس آقایان امیر میر و غلامعلی شهرکی طی نامه ای این مشکل را با آیت اله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت مطرح کردند و مجوز دبیرستانهای دانشگاه را برای استان گرفتند.

اقدامی که تاثیر تعیین کننده ای در تربیت نیروی انسانی نخبه ی استان داشته و دارد و از باقیات صالحات این سه شخصیت است.

اگر چه افراد دیگری نیز در طی این سالها مدعی دبیرستانهای دانشگاه بوده اند و تلاش کرده اند فکر و دریافت مجوز و راه اندازی این دبیرستانها را به خود نسبت دهند اما تاریخ همواره قدردان کسانی است که بی ادعا هیاهو به مردم خدمت می کنند.

پی نوشت شادروان آیت اله هاشمی رفسنجانی در زیر درخواست آقایان غلامعلی شهرکی و امیر میر نمایندگان زابل و زاهدان در مجلس شورای اسلامی خواندنی است.

جناب دکتر معین – اینجانب موافقم ، اقدام کنید ، مساعدت مالی می شود . اکبر هاشمی رفسنجانی ریاست جمهور ۳۰/۷/۶۹

متن درخواست به شرح زیر است:

یکی از مشکلات امروز منطقه محروم سیستان و بلوچستان کمبود نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص بومی است که این نقیصه بزرگ صدمات جبران ناپذیری بر کلیه مسائل استان اعم از فرهنگی اجتماعی – سیاسی و عمرانی وارد کرده و این مشکل یقینا به صورت مقطعی واز استانهای دیگر به دلیل شرایط خاص استان قابل حل نبوده و بایستی در محل به صورت ریشه ای بنیانی با آن برخورد نمود . وحل مشکل نمود . برای برخورد با این وضعیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز بومی دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشکده های مربوطه ایجاد دبیرستان دانشگاه جهت تربیت حداقل سالانه یکهزار نفر دپیلمه در رشته های مختلف به ویژه رشته های ریاضی و فیزیک ضرورت داشته و تقاضا دارد موافقت و دستور فرمایید این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه هر چه زودتر عملی شود .

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.