نامه مهدی کشته گر به حمید نوری ؛ شهردار زابل - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : ضمن عرض تبریک به شما جناب مهندس نوری که باری دیگر مورد اعتماد اعضای شورای شهر که در واقع منتخبین مردم شهر زابل در شورای شهر می باشند قرار گرفتید، بی شک اعضای شورا شاخص ها و معیارهایی مدنظرشان بوده که بر اساس آن ترجیح داده اند کرسی شهرداری زابل را مجددا به حضرتعالی بسپارند. حال که حضرتعالی توفیق خدمت مجدد در شهرداری زابل را یافتید ذکر چند مورد را بر خود لازم دانستم که به اختصار به بیان آنها خواهم پرداخت.

آروزی یکایک شهروندان تغییری عمیق و ریشه ای در نوع نگاه و عمل در حوزه عمل شهرداری و ایجاد تحول در خدمات رسانی به مردم و زیبا شدن چهره شهر می باشد.

نکته ای که بسیار حایز اهمیت است کنار گذاشتن اختلافات و حرکت متحد در مسیر بهبود شرایط شهر است، امروز شما منتخب اکثریت اعضای شورای شهرد و برای توسعه شهری و بهبود فضای شهر از تمامی صاحبان اندیشه و ایده در قالب مجامع مشورتی کمک بگیرید، قطعا آنانی که دغدغه شهر و بهبود وضعیت فعلی را دارند با تمام اتفاقاتی که افتاده در این راه همراه شما خواهند بود و با کنار گذاشتن اختلافات به یاری شما و مجموعه شهرداری خواهند آمد، این امر باعث ظهور ایده های متنوع و کارگشا و از همه مهمتر حضور مردم برای پیشرفت و بالندگی شهر خواهد شد.

اما نکته دوم استفاده و بکارگیری حداکثری از پتانسیل نیروی انسانی موجود در شهرداری بدون لحاظ روابط می باشد، یکی از مهمترین پتانسیلهای شهرداری نیروی انسانی موجود در آن است که بجای فرصت بدلیل بالا بردن مبلغ حقوق و دستمزد و ایجاد بار مالی تبدیل به تهدید شده است. تعریف کار و فعال سازی حداکثری این نیروها میتواند تحولی را رقم زند.

نکته سوم بهبود فضای سبز شهر است، آنچه میتواند چهره یک شهر را شاداب و زیبا کند فضای سبز مهندسی شده و منظم آن است، می طلبد در ایجاد فضای سبز از مرحله تولید نهال در سطح وسیع با راه اندازی گلخانه تا مرحله کاشت و نگهداشت اصولی ضمن صرفه جویی در هزینه ها، بستر ایجاد یک فضای سبز پایدار و رو به گسترش را فراهم کرد.

نکته چهارم احیای خدمات اتوبوسران و حمل و نقل شهری می باشد، با توجه به گسترش سطحی شهر زابل در صورتیکه در ایستگاههای خاص زمینه جابجایی مسافر فراهم گردد ضمن کاهش تردد شهروندان با خودروهای شخصی ( که به یک معضل بزرگ نیز تبدیل شده) و خدمات رسانی مناسب به مردم منبع درآمد مناسبی برای شهرداری خواهد بود.

نکته پنجم و مهم دیگری که به ان اشاره خواهم کرد، ایجاد نشاط و شادابی در بین شهروندان است، پیشنهاد می گردد مراسمی همه هفته با اطلاع قبلی و بنابر شرایط خاص آب هوایی هر بازه زمانی در مناطق شهر برگزار و با همکاری دستگاه های مختلف که می توانند در این مورد یاریگر شهرداری باشند فضای سرد و کم روح شهر را به یک فضای پر نشاط و شاداب تبدیل کرد.

از خداوند سبحان پیروزی و موفقیت شما را در این عرصه خطیر آرزومندم
مهدی کشته گر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.