راهکاری برای پاسخگویی به مطالبات زمین مانده ی معلمان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار
دکتر محمد تقی رخشانی

نی زار : اندیشمندان جهان گفته اند آینده ی اقتصادی جهان از آن کشوری است که آموزش و پرورش بهتری داشته باشد.
این بیان علمی نشان می دهد که جهان آینده در دستان معلمان است.

رییس جمهوری ایران در آیین آغاز سال تحصیلی به صراحت اعلام نمود که دانش آموزان ما برای دیروز و نه امروز و فردا تربیت می شوند.

این بیان نشان می دهد که میان آنچه هست و آنچه باید باشد چه فاصله ی عظیمی وجود دارد.

سال های سال است که معلمان به طرح مطالبات مختلف خود می پردازند و پیگیر تحقق آن ها هستند اما جوابی نمی شنوند. برای حفظ جایگاه معلمی که با وجود صدمه های بسیاری که دیده اما خوشبختانه هنوز بر طبق آخرین نظرسنجی ها معلمان محبوب ترین قشر جامعه هستند، به طرح جزییات زندگی معلمان نمی پردازم و فقط در یک بیان کلی می گویم که معلمان گرفتار تبعیض با سایر کارکنان دولت هستند، معلمان همچنان در چشم بودجه نویسان این آب و خاک زیاد هستند و ظاهرا فکری به ذهنشان نمی رسد که گره از کار معلمان بگشایند. اما راهکارهای علمی و اجرایی وجود دارد.

به عنوان نمونه یک پیشنهاد را با رییس جمهور، ریاست سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش مطرح می کنم،
اکنون که تقریبا حقوق پرسنل همه ی ادارات به طور سیستمی از تهران پرداخت می شود. پرداخت حقوق همه ی ادارات را در یک نهاد متمرکز کنید و با شرایط یکسان پرداخت نمایید در این صورت به عدالت نزدیک می شویم و بخش عمده ای از مطالبات پاسخ داده می شود و تازه در این صورت بودجه ی واقعی آموزش و پرورش معلوم می گردد.

معلمان به عنوان محبوب ترین، شریف ترین، نجیب ترین و موثرترین قشر اجتماعی از دولت راضی نیستند، برای رضایت آن ها کاری کنید با این توضیح همیشه تکراری اما ضروری که معلمان زیاد هستند اما زیادی نیستند این نوشتار را به پایان می بریم.

#دکتر_محمد_تقی_رخشانی

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.