سیستان را دریابید ، چرا که از بین رفتن آن ، هویت شما را از بین خواهد برد! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : شامگاه سه شنبه سی و یکم مرداد نشست هم اندیشی جمعی از بزرگان ، معتمدین ، سران طوایف و فعالین فرهنگی به نمایندگانی از سیستانی های ساکن گلستان با حضور امام جمعه شهرستان زابل در حسینیه سید الشهدای سیستانی های گنبد کاووس برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در این نشست باشکوه اظهار داشت : در محافلی که همه سیستانی هستند با لهجه ی شیرین سیستانی صحبت کنیم زیرا این لهجه هویت ماست و اگر بخواهیم خود را پیدا کنیم و آن عظمت گذشته سیستان را به فعلیت برسانیم و باعث افتخار باشیم برای آیندگان به مثل گذشته باید با افتخار با این لهجه صحبت کنیم .

خطیب نماز جمعه زابل عنوان کرد : برای ما افتخار است که خادم شما در جایگاه امامت جمعه در شهرستان زابل که سیستان دارالولایه است باشیم و سلام گرم سیستانى ها رابه شما عزیزان ابلاغ می کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت : سیستان سرزمین دل آوران ، سرزمین اسطوره ای رستم دستان ، سرزمین مردان مرد ، سرزمین میرحسینی ها ، عالی ها و آیت الله طباطبایی هاست و سیستان بزرگانی را داشته و خواهد داشت که در تمامی عرصه های حوزوی ، علمی ، ورزشی و … نه تنها درسطح کشوربلکه تمام جهان را مات و مبهوت خود کرده است .

امام جمعه زابل تصریح کرد : سیستان با این همه استعداد و عقبه امروز شاهد عدم استفاده از این قابلیت ها شده و آنطوری که بایسته و شایسته باشد مورد توجه قرار نمی گیرید .

ایشان خاطر نشان کرد : این خبر خوش را به شما بدهم عزیران که آینده سیستان بسیار درخشان است و به برکات انقلاب اسلامی ، به برکات برگزاری همچنین جلسات ما همان ابُهت سیستان قبلی را باز می گردانیم .

وی تاکید کرد : سیستان دیگر درپنج شهرستان آن خلاصه نمی شود و به پهنای دل تمامی سیستانی ها پهن است و هر کسی که در هر جای جهان ریشه آن به سیستان بازمیگرد سیستان به اندازه پیشرفت آن شخص توسعه پیدا کرده است .

امام جمعه شهرستان زابل تصریح کرد: برای عزت دین و انقلاب باید همه با هم ید واحده باشیم و اگر فردی امروز از تفرقه و اختلاف حرفی به میان آورد خیانتکار و جنایتکار است.

وی یادآور شد: ما باید نگرش‌های خود را تغییر دهیم و قوم‌گرایی فکر نکنیم بلکه در راستای نظام جمهوری اسلامی, اسلام ناب محمدی(ص) و توسعه و گسترش میهن اسلامی همه با هم قدم برداریم .

حجت الاسلام والمسلمین کیخا تاکید کرد: سیستان را دریابید ، چرا که از بین رفتن سیستان و خالی شدن روستاهای شما ، هویت شما را از بین خواهد برد .

وی ادامه داد : اگر میخواهید مجد و عظمت سیستان دوباره احیا شود در برطرف کردن مشکلات آن نگاه ویژه‌ای داشته باشید و برای بطرف کردن آسیب‌های اجتماعی و مشکل بیکاری, فعالیت‌های اقتصادی در سیستان انجام دهیم .

امام جمعه شهرستان زابل گفت: متاسفانه بیش از ۶ هزار نفر کارتن‌خواب ،گورخواب و خرابه خواب وجود دارد که در خرابه‌های شهر زابل زندگی می‌کنند و بسیاری از روستاها به علت محرومیت خالی از سکنه شدند و باید در این راستا اشتغال‌زایی احیا شود.

 

وی در پایان اظهار کرد: برای از بین بردن این آسیب ها و احیای دوباره سیستان ما ” طرح کوثر ” را در خطبه مطرح کردیم که هر فرد به صورت مشارکتی و یا گروهی اگر در روستای اجدادی خود بتواند یک کارگاه تولیدی در جهت اشتغال‌زایی ایجاد کند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از بین رفته و بخش اعظمی از مشکلات برطرف می‌شود

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.