سالن ورزشی دهکده المپیک زاهدان تا دو سال آینده تکمیل می شود/وام ازدواج در دولت یازدهم از سه میلیون به ده میلیون تومان افزایش یافت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دهکده ورزشی (المپیک) زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس تحلیل های وزارت ورزش و جوانان، استان سیستان و بلوچستان از استعدادهای ورزشی فراوانی برخوردار است.

وی ادامه داد: نیاز است تا ورزش سیستان و بلوچستان در بخش های سخت افزاری و امکانات سرعت بیشتری بگیرند.
وی افزود: ورزش سیستان و بلوچستان در دولت دوازهم از اولویت های ویژه ای برخوردار است.
وی اضافه کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام در سیستان و بلوچستان از اولویت های مهم وزارت ورزش و جوانان در این استان است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به هماهنگی که بین استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، علما و مدیران دستگاههای مختلف دولتی وجود دارد قطعا این هماهنگی به توسعه یافتگی استان کمک شایانی می کند.
سلطانی فر اظهار داشت: استعدادهای زیادی در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان وجود دارد که اگر زیرساخت های ورزشی برای آنان فراهم شود این امکان را دارند که در صحنه های مختلف بین المللی برای استان و کشور افتخار آفرینی کنند.
وی افزود: در وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی ویژه ای در حال انجام است تا بتوانیم در چهار سال آینده تمرکز خاصی به بخش ورزش سیستان و بلوچستان داشته باشیم.
وی ادامه داد: تکمیل فضاهای ورزشی در دست اقدام و نیمه کاره، استعدادیابی ورزشی، کمک به هیات های ورزشی و برگزاری مسابقات بین المللی در سیستان و بلوچستان از اولویت های نخست وزارت ورزش و جوانان در چهار سال اخیر است.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط جغرافیایی خوبی که دارد می تواند میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی باشد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: سیستان و بلوچستان در برخی از رشته های ورزشی نظیر شتر سواری، ورزش های آبی و ساحلی از استعداد های بسیار خوبی برخوردار است.
سلطانی فر اظهار داشت: تکمیل سالن چهار هزار و ۵۰۰ نفری دهکده المپیک زاهدان که یکی از ضرورت های سیستان و بلوچستان است در اولویت وزارت ورزش و جوانان است.
وی ادامه داد: این سالن ورزشی تا ۲ سال آینده به طور کامل تکمیل و بهره برداری می شود.
وی افزود: با استفاده از ظرفیت بوجه ای جدیدی که وزارت ورزش و جوانان دارد تکمیل پروه های نیمه تمام سیستان و بلوچستان در اولویت این وزارتخانه است.
وی تاکید کرد: تمام برنامه های توسعه ای سیستان و بلوچستان در بخش ورزش در قالب سند برنامه توسعه استان تدوین شده است.
وی گفت: بازسازی فضاهای ورزشی، تکمیل پروژه های ورزشی، ایجاد فضاهای جدید ورزشی، استعدادیابی ورزشی، کمک به هیات های ورزشی و برنامه ریزی برای میزبانی از مسابقات ملی و بین المللی در سیستان و بلوچستان از جمله موارد ذکر شده در سند توسعه ورزش استان است.

دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جمع هیاتهای ورزشی استان در استانداری گفت:

۵۰ درصد منابع و امکانات ورزش همچون سالنهای ورزشی به ورزش بانوان اختصاص خواهد یافت و یکی از شاخص های کاری مدیران استان و فدراسیونهای ورزشی است.

هدف از سفر به سیستان و بلوچستان تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان،حمایت از هیئت های ورزشی و تبادل نظر برای برگزاری و میزبانی مسابقات ملی و بین الملی در استان است.
بخشی از هزینه برگزاری مسابقات ملی را در استان متقبل خواهیم شد تا ضمن شادی و نشاط مردم، پیروزی تیم های استان باعث غرور ملی خواهد شد.

تا سال ۹۲ جمعا ۲۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۳ میلیون تومانی(جمعا ۶ میلیون تومان به هر زوج) به زوج های جوان پرداخت شده است که باافزایش سقف وام به ۱۰ میلیون تومان به ازای هر زوج جمعا در سال ۹۵ ، ۹۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وام ازدواج در دولت یازدهم ۳/۵ برابر افزایش داشته است.

تعداد سمن های مرتبط با ورزش و جوانان از حدود ۱۰۰ در سال ۹۲، به مرز ۲ هزار سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

از مهم ترین مطالبات جوانان اشتغال و ازدواج است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.