اقدام دولت تدبیر و امید و استاندار در تخفیف تعرفه برق قابل تقدیر است/درباره موارد طرح شده در نماز جمعه هیچ اقدامی صورت نمی گیرد! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نى زار : حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاى کیخا امام جمعه زابل روز شنبه مورخ ٣١ تیرماه در نشست خبرى با اصحاب رسانه اظهار داشت در این چند سالى که در خدمت بزرگواران بوده ام لایه هاى پنهان گفتارى و رفتارى به عنوان یک مسئول نداشته ام و مواضع ما روشن و شفاف بوده است. در این مدت فراز و نشیب هاى زیادی داشته ایم و در بازه هاى زمانى مختلف شاهد بوده ایم که همدل و همزبان شدن رسانه ها با امام جمعه اثرات خوبى در منطقه گذاشته است و به خیلی از داشته ها رسیده ایم و دارا شده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا خاطرنشان کرد: براى رفع مشکلات سیستان عهد بسته بودیم تا آخرین نفس حرکت کنیم و مطالباتى که به حق بود و مسئولین بیان کرده بودند و قولى داده بودند چه در فضاى مجازى و چه در نشریات تغییر ندهیم و دوباره در برهه هاى مختلف نشان دهیم و از مسئولین آن را بخواهیم.

امام جمعه زابل گفت: عهد ما این بود که سیستان را همیشه در نظر خود داشته باشیم و فراموش نشود با این اصل که ما با هیچکس و هیچ دولتى و جناحى و سلیقه سیاسی کدورت و خورد و برد شخصی نداشتیم و اگر سلیقه سیاسی را در قلم خود داشته باشیم خیانت کرده ایم و باید همیشه حقایق را نشان دهیم. قلم ها براى خدا و منافع سیستان در راستاى همدلی ،اتحاد و حل مشکلات منطقه باشد. ما باید در هر شهرى که باشیم به عنوان یک زابلى باشیم و پیشرفت هم نوع خود را پیشرفت خود بدانیم و به آن افتخار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا درمورد اقدامات اساسى منطقه آزاد، مدیریت صحیح مرز، آزاد راه زابل-زاهدان، حقآبه گفت : آنچنان که باید و شاید حق مردم دیده نشده است، مبادلات کالا خوب بوده است و براى دولت درآمدزایی داشته است اما مردمى که در مرز زندگى میکنند نیازشان بر طرف نشده است و به حق خود نرسیده اند. انتظار ما این بود که بعد از ١٠ سال طرح آزاد راه زابل-زاهدان به پایان رسیده بود.

امام جمعه زابل خاطرنشان کرد : کاهش تعرفه برق سیستان در ۶ ماه نخست سال اقدامی قابل تقدیر است که از تلاش ها و پیگیرى هاى دولت، وزیر نیرو، استاندار، فرمانداران و نمایندگان مردم سیستان و استان بود که قابل تقدیر است.

امام جمعه زابل در مورد تعامل دو نماینده بزرگوار سیستان افزود : دو نماینده اگر هم از نظر سلیقه سیاسی متفاوت باشند این یک امر عادی بوده ولی اصل را باید خدمت به نظام و خدمت رسانى به ملت غیور سیستان داشته باشند و در همین قسمت پایه انقلاب را مستحکم تر کنند، گله مندی که از دو نماینده سیستان داریم؛ چه مطالباتی که از تریبون نمازجمعه بیان شده وچه بصورت مکتوب به دفاترایشان ارسال شده متاسفانه هیچگونه بررسی انجام نشده و توقعاتى که از دونماینده بزرگوار داشته ایم تاکنون برآورده نشده است. با توجه به بار علمی دو بزرگوار و توانایی آنها مردم توقعات و انتظارات بیشترى در پیگیرى مطالبات داشته اند. ما بارها گفته ایم از هر دو بزرگوار حمایت میکنیم و برای پیشرفت سیستان و کمک به مردم در کنارشان حرکت خواهیم کرد.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به مطالب سه سال اخیر که از سوی امام جمعه زابل در خطبه ها و نشست های مختلف ارائه شده است اظهار داشت: تصویب منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان، تکمیل بزرگراه زابل – زاهدان، مدیریت صحیح مرز و بازارچه های مرزی، دپوی کالا، فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی رامشار، پاس مرزی و موضوعات دیگر از جمله موارد ذکر شده از سوی امام جمعه زابل بوده است.

وی ادامه داد : متاسفانه در موارد ذکر شده تا کنون هیچ تحولی صورت نگرفته است.

ایجاد کانون خبرنگاران سیستان نیز یکی از خواسته های خبرنگاران رسانه هاى حاضر در این جلسه بود که مقرر شد تا به صورت مکتوب با امضا خبرنگاران به دفتر امام جمعه زابل تحویل داده شود و در جلسات آینده با فرماندار محترم و ریاست ارشاد به یک جمع بندى کلی برسند.

گزارش: مصطفى حمزه اى

برچسب ها :