برگزاری نشست خبری فرماندار زهک/از تبیین دلایل ریزش آرای روحانی در سیستان تا دستاوردهای دولت در شهرستان زهک - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : اولین نشست خبری اهل رسانه با مسئولان دولت تدبیر و امید درسال ٩۶ بعداز انتخابات ریاست جمهوری در حوزه سیستان بنام رخشانی نسب فرماندار زهک کلید خورد.

به گزارش خبرنگار نى زار؛ یکشنبه مورخ ٢١ خرداد ٩۶ اهالی رسانه حوزه سیستان و بلوچستان با رخشانی فرماندار زهک در محل سالن اجتماعات فرمانداری پیرامون انتخابات، اشتغال ، تولید، گردشگری،مرز،ودیگر ظرفیت ها وپتانسیل های شهرستان زهک دیدار و سوالات خود را مطرح کردند.

در ابتدا به عنوان اولین سوالی که مطرح شد و شاید طرفداران زیادی هم داشت، موضوع ریزش آرای دکتر روحانی در سیستان بود که با پاسخ صریح فرماندار رو به رو شد.

رخشانی دو رویکرد را در انتخابات ریاست جمهوری درسیستان برای آرای مردم مهم دانستند:

اول : باتوجه به اینکه مردم سیستان ارادت و باورقلبی ویژه ای به سیادت و سید بودن دارند، به همین دلیل آرای زیادی به سبد آقای رییسی رفت، و این برای اولین بار هم نیست ، تجارب سالهای گذشته نشان میدهد که هر زمانی افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری ومجلس شورای اسلامی کاندید شدند،توانستند بر اساس همین باور قلبی مردم بیشترین رای را کسب کنند، نمونه اش آقاسیدصادق به عنوان نماینده مجلس و همچنین در سالهای ۷۶ و ٨٠ سید محمدخاتمی هم در ریاست جمهوری.

دوم: نکته مهم دیگرهم اینست که مردم سیستان همیشه به دولتها در دور دوم رای بالایی میدادند و اگر این دوره آرای آقای روحانی چند درصدی ریزش داشت، موضوعی مبنی بر سیستانی الاصل بودن جناب آقای رییسی مطرح و شایعه شد و طبیعتا مردم به آن سمت حرکت میکردند.

رخشانی درادامه به پر شور بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در این شهرستان اشاره کرد و قانون را ملاک برگزاری انتخابات دانست که مردم توانستند با آرامش کامل به پای صندوق رای بیایند واین برای ما ارزشمند بود،همین جا از تمام کسانی که در برگزاری انتخابات باما همکاری کردند تقدیر و تشکر میکنم.

وى موضوع اشتغال وگردشگری را از مهمترین برنامه ها وهدف های کاری خود در سال ٩۶ مطرح کرد و باعنایت به نام گذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام تولید و اشتغال به مواردی مهم در بحث اشتغال در حوزه شهرستان زهک اشاره داشت، از جمله وجود یک سوم شیلات های بتنی و خاکی ، به تعداد ٧٠٠ عدد در استان سیستان و بلوچستان که تعلق به این شهرستان دارد که اگر یک حسابی هم داشته باشیم، که با هر شیلات ٢ خانوار مشغول و درگیر باشند، بالغ بر ١۴٠٠ خانوار ایجاد شغل کردیم که مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث تولید واشتغال وحمایت از تولید داخلی میباشد، درمورد معبر چمدانی شاهگل هم روزانه ٣٠٠٠ نفر بصورت مستقیم وغیر مستقیم مشغول بکار میباشند ووجود ٢۴٠٠ چاهک در بحث کشاورزی توانسته اشتغالی پایدار برای کشاورزان ما در فصول کم آبی ایجاد کند.

رخشانى درادامه به وجود ۴٠٠ گلخانه فعال در شهرستان زهک اشاره کرد که توانسته درجهت تامین میوه های فصل وتره بار کمک خوبی به مردم منطقه وهمچنین صادرات به شهرستانهای دیگر داشته باشد.

فرماندار زهک در ادامه به موضوع گردشگری اشاره کرد و دراین باره به سوال خبرنگار چنین پاسخی داد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه ای که در شهرستان زهک وجود دارد ، گردشگری از جایگاه ویژه ای جهت معرفی سیستان و ایجاد اشتغال برخوردار میباشد، از آنجایی که زهک ورودی آب از کشور افغانستان بوده و وجود چاه نیمه ها ودهانه غلامان وارگ محمدحسین خان نارویی درقلعه نو به عنوان هتل گردشگری، این شهرستان را یکی از پربازدید ترین شهرهای حوزه سیستان در بحث گردشگری مطرح نموده، است.
چرا که در ایامی از سال بخصوص ایام عید نوروز جمعیت شهرستان چندین برابر میشودو از شور و هیجان خاصی منطقه برخوردار میشود، رخشانی در ادامه به موضوع کاهش تعرفه برق در استان توسط هیات محترم وزیران اشاره کردند وبه نمایندگی از مردم شهرستان از مکاتبات وپیگیری استاندار محترم تشکر نمودند ، چرا که گامی بزرگ درجهت رفاه مردم بوده و میتواند از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در سال ٩۶ اشاره کرد.

جمشید رخشانی نسب در ادامه با اشاره به اجرای طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری تحت فشار بیان داشت : این طرح میتواند تحولی بزرگ در بخش کشاورزی ایجاد کند و دولت مصمم است که این طرح را در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برساند تا مردم شاهد اثرات پرخیر وبرکت آن باشند، همانطوری که درسال گذشته کشاورزان منطقه شاهد افتتاح خروجی کانال چاه نیمه چهارم بودند که توانست قدمی بزرگ برای اینکه آب در سریع ترین زمان ممکن وبا تبخیر وهدر رفت کمتری به زمینهای کشاورزی مردم  شهرستانهای زهک وهامون ودیگر مناطق سیستان برسد، باشد و زمینه ای در جهت توسعه بخش کشاورزی را فراهم نماید.

موضوع دیگری که مطرح شد، بحث تصویب منطقه آزاد سیستان بود که رخشانی با اشاره به اقدامات انجام شده، به پیگیری مجدانه دولت وشخص آقای استاندار وهمکاری نمایندگان اشاره کرد که باتصویب آن شاهد پیشرفت وتوسعه منطقه خواهیم بود.

در پایان رخشانی به تکریم مردم شهرستان از طرف مسئولان اشاره و بیان داشت : وظیفه همه ی ما مسولان در قبال مردم سخت وباید خدمتگزار مردمی باشیم که همیشه در کنار ما بودند وهر زمانی نیازشده درتمامی مناسبتهای ملی ومذهبی وسیاسی با تمام وجود شرکت کردندو ما باید قدر مردم خودمان را بدانیم وبه وجود آنها افتخار میکنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.