اقدام تحسین برانگیز مسئولان شهرستان هامون / روشنایی کوه خواجه در شب های بهاری غیر قابل وصف است/ تقدیر مردم از اداره برق هامون - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : شب های بهاری کوه خواجه حال و هوای دیگری دارد ، بسیاری از هم استانی های عزیز به دلیل کمبود امکانات از اماکن گردشگری در ساعات نخستین شب نیز استفاده نمی کنند چرا که با تاریک شدن هوا روشنایی قابل اعتنایی در مراکز گردشگری به ویژه اماکن تاریخی وحود ندارد .

 

اما اگر در این روز ها گذرتان به کوه خواجه بیافتد دیگر کمبود روشنایی آزارتان نمی دهد . اقدام ارزشمندی که بایستی به همه ی متولیان اجرایش تبریک گفت .

جاده ی بین کهن دژ تا موزه حیات وحش کوه خواجه که همیشه در تاریکی محض قرار داشت این شب ها به مدد متولیان خوشفکرش روشن است .

 

گردشگران نوروزی از یک سو ، غرفه داران و نگهبانان قایق ها از سوی دیگر هر کدام به نوعی قدر دان این اقدام ارزشمند هستند .

 

“مرادی ” یکی از گردشگران نوروزی که در ساعت ۲۱ و سی دقیقه مشغول پیاده روی در این جاده بود در گفت گو با خبرنگار نی زار اظهار کرد : وقتی به همراهان گفتم که برای رفتن به کوه خواجه آماده شوند همه به ویژه میزبان مان از کمبود روشنایی کافی و عدم امنیت گلایه مند بود .

 

وی افزود : به همین علت قبل عزیمت به این نقطه وسایل روشنایی اضطراری را آماده کرده و با خود آوردیم .

مرادی تصریح کرد : اما خوشیختانه و بر خلاف آنچه تصور می شد این منطقه روشنایی مطلوبی داشت انقدر که ادم هوس پیاده روی به سرش می زند .

 

مسلم صیادی یکی از غرفه داران که به مدد این روزها کاسبی اندکی بهم زده نیز در گفت و گو با نی زار اظهار داشت : با تاریک شدن هوا دیگر کسی به این منطقه نمی آمد اما از زمان نصب این چراغ ها خوشبختانه تا دیر وقت هم گردشگر داریم و روزی ما هم بر قرار می شود .

 

وی خاطر نشان کرد : البته شنیده ایم که این روشنایی موقتی بوده و پس از تعطیلات نوروزی این چند چراغ جمع آوری می شود

 

صیادی با اشاره به اینکه اگر به این منطقه رسیدگی بیشتری شود به کانون جذب گردگشر در استان تبدیل خواهد شد گفت : انتظار ما از مسئولان اداره برق ، فرمانداری و مسئولان این است که این روشنایی که تنها با نصب چند پایه روشنایی بر روی تیر برق های موجود  گرفته را از این منطقه دریغ نکنند.

 

گاهی با یک اقدام کوچک و گاه پیش پا افتاده می توان زندگی را به منطقه ای هدیه داد ، ضمن تقدیر از تلاش های تمامی آنانی که در این اقدام موثر سهیم بوده اند امیدواریم این چند پایه روشنایی هدیه مسئولان فرهیخته به منطقه ی کوه خواجه باشد تا چند صباحی دیگر مردم استان مان فضای شبانه ای نیز برای تفریح داشته باشند .

انتظار زیادی است ؟!