۱۲ فروردین امید را به مستضعفان جهان برگرداند / هوشیاری و پاسخ قاطعانه علمای اهل سنت ستودنی است / علی رغم تاکید در نماز جمعه سال قبل، برای جاده زابل کوه خواجه هیچ اقدامی صورت نگرفت / سرگردانی مردم از کمبود امکانات در مناطق گردشگری / هیچ دولتی بد عهد تر و خائن تر از آمریکا نیست - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهر علی اکبر ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع) اظهار کرد : انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود سرانجام در ۲۲ بهمن ۵۷ به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مهمترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حکومت در ایران فراهم شد.

 

خطیب نماز جمعه علی اکبر  روز پر برکت۱۲ فروردین  را روزی مبارک و روز احیای اسلام دانست و خاطر نشان کرد : ۱۲ فروردین روز تولد نظام اسلامی است که امید را در دل همه محرومان و مستضعفان جهان بر گرداند

 

وی تصریح کرد : بنیان گذار عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران ، روز ۱۲ فروردین را از بزرگ ترین عید های ملت ایران بر شمردند زیرا عزت و عظمت و کرامت انسانی به این مردم و ملت بر گشت و بعداز پیروزی انقلاب اسلامی تعیین حکومت به رای مردم گذاشته شدو بزرگترین رفراندوم سیاسی به اجرا در آمد .

 

اشرفیان با اشاره به اینکه بسیاری تلاش کردند تا واژه اسلامی را از جمهوری اسلامی  حذف کنند تاکید کرد : این اقدام با هوشیاری امام و مردم خنثی شد، این انقلاب ثمره خون هزاران شهید والا مقام و نگاه ویژه امام زمان (عج) به این ملت است وحفظ نظام اسلامی یک واجب عینی است که به تعبیر امام راحل اهمیتش از نماز بیشتر است برای اینکه حفظ این نظام اسلامی ، حفظ اسلام است و نماز فرع .

 

خطیب نماز جمعه علی اکبر با اشاره به موارد فوق خاطر نشان کرد : بر همه ما تکلیف است حفاظت و حراست از اصول و مبانی نظام اسلامی . چرا که حفظ و تداوم انقلاب میسر نمی شود مگر با زنده نگه داشتن اندیشه سیاسی و دین حضرت امام و تبعیت محض از ولایت فقیه ، ساده زیستی مسئولان و خودباوری و اعتماد به نفس در همه زمینه هاو حرکت به سوی اقتصاد در واقع محور پایدار با رونق تولید و اشتغال .

 

وی بیان کرد : امروز به برکت حاکمیت نظام اسلامی این کشور پایدار ترین امنیت را در عرصه جهانی داراست و به همت جوانان انقلابی روز به روز با سرعت عملی چشمگیر خود همه قله های سعادت و پیروزی را فتح می کند و این امنیت بی نظیر حاصل رشادت های نیروهای کارآمد نظامی و محاسبات دقیق و شفاف نظام اسلامی است و مردم ما مهمترین نقش را در این امنیت دارند .

 

اشرفیان تاکید کرد : اگر شما می بینید گروه وحشی تروریستی داعش که نفس های آخر خودش را می زند ایران مقتدر اسلامی را تهدید می کند و سعی می کند تعدد اقوام و مذاهب را که یک فرصت و افتخار ملی است را بهانه ای برای اختلاف قرار بدهد بدلیل اینکه هر کجا پا گذاشت برای آتش و قتل عام سایه نفوذ قدرت معنوی و نظامی ایران اسلامی را مشاهده کرد که بال رحمتش را برای ملل مستضعف جهان باز کرد

 

خطیب نماز جمعه علی اکبر با اشاره به تحرکات منافقانه برای برهم زدن وحدت اسلامی گفت : این گروه وقتی شکست و غرق شدن خودشان را قطعی می دانند سعی میکنند با پناه بردن به هر علف هرزی خودشان را نجات بدهند و لذا همه ملت باید هوشیار باشند و بدانند همانطور که رمز پیروزی این انقلاب وحدت و یکپارچگی ملت بود رمز بقاء نظام هم همان کلمه است و این نظام تنها نظامی است که این همه به حقوق اقلیت ها احترام میگذارد و در همه عرصه های مهم نظام حق دخالت و تعیین سرنوشت را به آنها می دهد و جا دارد تشکر کنیم از پاسخ قاطعانه و به موقع علمای اهل سنت استان که مثل همیشه هوشیاری و دشمن شناسی خود را خوب به نمایش گذاشتند و جواب یاوه گویی های کافران داعش را دادند ، این نظام متعلق به همه ملت ایران است.

 

وی بیان کرد : کرد و لر و فارس و بلوچ ندارد شیعه و سنی ندارد و همه باید خود را مدیون این نظام و نعمت های این نظام بدانند و دشمن شناس باشند چرا که امروز ام القری واقعی کشوهای اسلامی ، جمهوری اسلامی ایران است.

 

خطیب نماز جمعه علی اکبر تصریح کرد :  اینجا افغانستان نیست اینجا عراق نیست یا بحرین نیست اینجا ایران است کشوری که همه مردم آن با خیالی آسوده و با اعتقاد زیر پرچم ولایی ولی فقیه درامن ترین جزیره بهترین امنیت را تجربه می کنند کشوری که همه قدرت های استکباری را به زانو و پای میز مذاکره کشاند ، کشوری که یک کلام رهبری عظیم الشأن آن تمام محاسبات چند ساله دشمن را نقش بر آب می کند ، کشوری که منتظر امر جهاد نائب بر حقامام زمان هستند ، مردمی که بر سر شهادت رقابت میکنند و این را در هشت سال دفاع مقدسشان ثابت کردند  کشوری که هر جا نام اسلام در خطر باشد با سربند یا زهرا حرکت کردند و نپرسیدند آنها شیعه هستند یا سنی و ما پوزه دشمن را به خاک نمالیدند برنگشتند .

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر با اشاره به  ۱۳ فروردین روز طبیعت اظهار کرد : این روز که روز پایانی جشنهای نوروزی است و مردم  بنا بر سنت فرهنگی از خانه بیرون می آیند و به دامان طبیعت می روند تا از نعمت خدادادی طبیعت زیبا و آب و هوای خوب ان بهره مند شوند را تبریک عرض نموده  اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که این بیرون رفتن از خانه هیچ ارتباطی با مسائل دینی و اعتقادی ندارند و دین مبین اسلام با خرافه  و اعتقاد به نحسی روز سیزده نوروز مخالف است و این یک سنت فرهنگی بوده و نکته بعدی اینکه وقتی به دامان طبیعت می رویم سعی کنیم امانتدار نعمت های الهی باشیم فرهنگ احترام به طبیعت را اشاعه دهیم . این محیط زیست و طبیعت یک نعمتی است که باید از آن درست استفاده کنیم تا آیندگان و فرزندانمان هم از آن بهره مند شوند.

 

وی گفت: از همه مسئولین که زحمت کشیده اند فضای هایی تفریحی به مثل چاه نیمه ، کوه خواجه ، بقاع متبرکه و دیگر فضاها را برای مردم آماده کردند تقدیر و تشکر می کنیم اما این فضا ها کافی نیست مردم ما نیاز به فضا های تفریحی سالم و با نشاط و با امکانات مناسب دارند.

 

اشرفیان با اشاره به اینکه  ازدحام جمعیت در فضاهای تاریخی و گردشگری و کمبود امکانات باعث سرگردانی مردم و گاها ناراحتی هایی می شود تاکید کرد :  یکی از بهترین فضاهایی که الحمدالله بیشترین بازدید کننده را دارد منطقه کوه خواجه است که از عجایب طبیعت استقرار این کوه در دل تالاب است و جاذبه زیادی برای مردم ایجاد کرده اما زیر ساخت هایی لازم دارد که بای همه نهاد ها و ادارات مربوطه دست به دست همدیگر بدهند و شرایط رابرای ورود و پذیرایی از مهمان ها و مسافران آماده کنند.

 

خطیب نماز جمعه علی اکبر اظهار داشت :  جاده مناسب اولین بستر برای حضور مردم در این اماکن است، اما متأسفانه نه جاده زابل به کوه خواجه و نه جاده بالای کوه به هیچ وجه مناسب نیست .جاده ایی که بسیار خطر آفرین است زندگی مردم را به خطر می اندازد . سال گذشته چندین خانواده را داغدار کرد امسال هم شروع سال با تصادفات در این محور رقم خورد. جاده ایی که بیش از ۳۰ سال از عمر آن میگذرد و کم عرض و فاقد علائم هشداری است و سال گذشته هم به مسئولان امر از همین تریبون بیان شده اما اقدامی از سوی ادارات و حمل نقل جاده ای صورت نگرفت این جاده بسیار خطر ناک است  و لذا امید واریم عزیزان ما در اداره راهداری و حمل نقل جاده ایی امسال با عنایت بیشتری به این موضوع رسیدگی کنند قبل از آنکه اتفاق ناگواری بیفتد .

 

وی گفت: ایجاد کمربند سبز و اتصال جاده منتهی به کوه خواجه به سفید آبه و ایجاد پارک هایی کوهستانی می تواند عاملی مهم در رشد توسعه و رونق گردشگری در منطقه شود .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: در هفته گذشته مجددا شاهد وضع تحریم جدید موشکی دولت مستکبر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم امروز نه نتها برای آحاد ملت ها بلکه برای همه آزاد اندیشان و ملت های دنیا ثابت شده است که هیچ دولتی بد عهد تر و خائن تر از آمریکا نیست ما مذاکره کردیم اگرچه به هیچ وجه به آمریکا خوش بین نبودیم و اعتماد نداشتیم اما مذاکره کردیم تا هم دنیا بدانند  و همساده اندیشان خوش بین داخلی بدانند ما اهل منطق و اهل مذاکره هستیم اما نه با هر کس نه با هر سیاست ، ما اتمام حجت کردیم تا همه بدانند ایران اسلامی چنگ طلب نیست ، صلح طلب است اما این آمریکا بود که مدام نقض عهد کرد و به بهانه های واهی مردم و کشور ما را تهدید و تحریم کرد . هر دفعه که مسئولان ما به انها اعتراض کردند که شما نقض عهد کردید و تخلف کردید جوابی نداشتند و با لبخند و توجیه سعی کردند قضیه را تمام کنند اما اگر تا حالا ما نقض عهد نکردیم دستور قرآن است که می فرماید : اوفوا بالعهد  اما اگر انها نقض کردند همان قرآن می فرماید : اگر آن طرف مقابل خیانت کرد  نقض عهد کرد آن معاهده را طرف خودش پرتاب کن.

 

وی افزود؛ لذا هیئت نظارت بر برجام بایستی قاطعانه ورود  کنند و جواب عهد شکنی های امریکا را بدهد و طبق بند ۳ مصوبه مجلس هرگونه تحریم ، نقض برجام بوده و باید مقابل به مثل کرد .

 

حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد :  امروز که برجام به فرجام نرسید و دشمنی آمریکا بر همه آزاد اندیشان ثابت شده بهترین تودهنی به امریکا خدمت به مردم و رونق تولید و اشتغال در کشور است ، هدف عمده آمریکا از این فشار های تحریمی این است که در جنگ اقتصادی مردم را در برابر نظام و مسئولین قرار دهد . اما مسئولین عزیز با گسترش فضا و اشتغالزایی و احیاء کارخانه جات و واحد های تولیدی توطئه دشمن را خنثی کند و ثابت کنند که ما می توانیم در این جنگ ناجوانمردانه هم با اعتقاد به اقتصاد مقاومتی ، مقاومت کنیم و خود کفاء باشیم.