راه آهن جنوبشرق پیشگام حوزه گردشگری - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مدیرکل راه آهن جنوبشرق کشور گفت: با توجه به تاکید استاندار محترم بر گردشگری استان، راه آهن جنوبشرق پیشگام حوزه گردشگری در استان شده است.
به گزارش نی زار از زاهدان، بابک احمدی پیش از ظهر امروز /چهارشنبه/ در همایش روسای ادارات ناوگان و مسئولین پست بازدید مناطق راه آهن جمهوری اسلامی ایران که در محل سالن همایشات موزه منطقه ای جنوبشرق ایران برگزار شده بود اظهار داشت: با اینکه در سیستان و بلوچستان حجم کار بالا نبوده اما با حداقل امکانات رشد خوبی داشته است.
وی ادامه داد:بیاییم از گذشته درس بگیریم تا اتفاقات تلخ را نداشته باشیم.
معاونت ناوگان راه آهن کشور گفت:در سه سال اخیر در بحث افزایش لکوموتیو رشد جهشی داشته ایم.
وی افزود:سال گذشته تعهد کردیم که ۲۰۰۰ دستگاه وارد شبکه شود که تا کنون قریب به ۱۳۰۰ دستگاه وارد شبکه شد.
احمدی اذعان کرد:بحث قطار سریع السیر اصفهان در حال پیشرفت است.
وی تاکید کرد:تاخیر مسئله مهمی است و باید به آن توجه شود اما ایمنی از آن مهمتر است.
بابک احمدی ساختار مدیریتی بین شرکت ها را اشتباه دانست ،بیان کرد:نباید شرکتی برای رقابت واگن آماده خود را بخواباند، جریمه های تعمیراتی برای اجبار شرکت ها جهت به کار گیری از واگن های آماده مصوب شده است.
مجید ارجونی در این همایش اظهار کرد: با توجه به این که سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ مقصد گردشگری کشور انتخاب شده به همین خاطر این همایش را در زاهدان برگزار کردیم.
وی با توجه به حساسیت ایام نوروز، بیان کرد: حضور روسای ناوگان تاثیر بسزایی در سلامت مسافران دارند.
مدیرکل راه آهن جنوبشرق کشور ادامه داد:اواخر سال گذشته و سال جاری ۵۷۰ میلیارد تومان برای پروژه های راه آهن هزینه شده که در طول یک قرن اخیر بی سابقه بوده است.
وی گفت:امسال در بحث صادرات و واردات رشد چشمگیری داشته ایم.
ارجونی با اشاره به یکطرفه بودن قطار های باری پاکستان، اضافه کرد: با ارتباطاتی که با مسئولان پاکستانی برقرار کردیم ۶۸ ناو قطار باری از پاکستان وارد کشور شد.
وی با اشاره به پیشرفت خط ریلی چابهار به زاهدان، تصریح کرد: با کامل شدن این خط ریلی بزرگترین کریدور جنوب به شمال را خواهیم داشت.
مجید ارجونی خاطرنشان کرد: اگر راه آهن حمل و نقل ۱۰ درصد بارهای ورودی به بنادر چابهار را جذب کند اتفاق عظیمی روی خواهد داد.