نمایشگاه عکس «گزنگاره‌ها» حامد غلامی در زاهدان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نمایشگاه عکس‌های حامد غلامی با عنوان «گز نگاره‌ها» از روز سه شنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۵، ساعت ۱۸ با همکاری دانشگاه زابل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان در شهر زاهدان برگزار می‌شود.

جمع‌آوری عکس‌های این مجموعه به مدت ۶ سال طول کشیده و نهایتاً در دو بخش مستند اجتماعی و طبیعت نمایش داده می‌شوند.

در بیانیه‌ی این نمایشگاه آمده‌است: «درخت گز در منطقه‌ی سیستان واقع درشمال سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان نمادی از مقاومت و ایستادگی در برابر خشکسالی‌ها قلم‌داد می‌شود، به‌طوری که پس از کاشت این  درخت در سطح زمین سال‌ها بدون آب بزرگ می‌شود.

منطقه سیستان ۱۸ سال است که با خشکسالی رودخانه هیرمند و پس از آن تالاب بین المللی هامون دست و پنجه نرم می‌کند. «گز نگاره‌ها» به‌عنوان تصاویری از ایستادگی مردم منطقه سیستان است.»

حامد غلامی متولد ۱۳۷۱، نخستین تجربه‌ی حضور خود را در عرصه هنر با نقاشی و سپس هنرعکاسی آغاز کرد. وی مهم‌ترین هدف خود را نشان دادن سیستان و بلوچستان با تمامی زیبایی‌ها و کاستی‌هایش می‌داند.

بازدید از این نمایشگاه تا روز جمعه یکم بهمن ماه ۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۱ در گالری مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان به نشانی زاهدان، خیابان خرمشهر مجتمع  فرهنگی و هنری ادامه دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.