درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ایران را اندوهگین کرد/ آیت الله هاشمی؛ یک انقلابی کم نظیر و تاثیرگزار بود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه های نماز جمعه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج ) شهرستان زابل

 

امروز جمعه  ۲۴دی  ۱۴ربیع الثانی سالروز انتصاب حضرت آیت الله العظمى سیدعلى خامنه اى به امامت جمعه تهران از سوى حضرت امام خمینى(ره) در  ۱۳۵۸ه.ش است ؛ با وجود علمای بسیار در تهران ، قم و مشهد انتخاب رهبر معظم انقلاب بعنوان امام جمعه تهران در حالیکه جوان بودند ، نشان از عظمت علمی و شخصیت بزرگ ایشان است که توانست اعتماد امام راحل عظیم الشان را جلب کنند ؛ سنگر خطیر نماز جمعه ، تربیون نماز جمعه مباحث فرهنگی دین و عبادات و سیاسیات ، نماز جمعه قرارگاه ایمان ، فرهنگ و تقوی و سنگر استحکام انقلاب اسلامی است.

 

جمهوری اسلامی ایران و مردم سالاری دینی هدیه خداوند متعال به ملت شریف ایران اسلامی به پاس زحمات زیاد و جهاد فی سبیل الله در سال های طولانی ، چه شکنجه ها ، سختی ها و تبعیدها همه در راه خدا و برای دین خدا ؛ به برکت انقلاب اسلامی ما توفیق داریم که تحت پرچم حُکومت اسلامی و دینی زندگی کنیم .

 

ما موفق شدیم کمر طاغوت را بشکنیم ، شیطان بزرگ و دیگر شیاطین را از کشور اخراج کردیم و عزت و شرف از دست رفته را پس گرفتیم ، این مجد و عظمت ، این عزت ، شرف و این پرچم استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی که به اهتزاز در آمده حاصل خون شهداست  ،‌ حاصل رنج های انقلابیونی است که در زندان های ساواک شکنجه شدند ولی دست از حمایت امام راحل برنداشتند ، جان دادند تا انقلاب ، تا دین زنده بماند .

 

برزمین افتادند تا پرچم اسلامی پا بر جا بماند ، چه نواب صفوی ها ، طهماسبی ها ، واحدی ها و ذوالقدر ها که به شهادت رسیدند ، چه مطهری ها و طـالقانی ها که روشنگری کردند و چه عزیزانی که مجاهدین فی سبیل الله شدند با الموالهم و انفسهم .

 

هفته ای که گذشت عزیزی را از زمره همین مبارزین از دست دادیم ، رحلت جانسوز رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( رضوان الله علیه ) ، یار دیرین انقلاب امام راحل و مقام معظم رهبری ؛ رحلت این انقلابی مبارز ۸۲ ساله ایران را اندوهگین کرد ، روحانی انقلابی مبارز کم نظیر و بسیار تاثیرگذار که نامش با انقلاب اسلامی پیوند خورد ، مبارزی که اهل قلم بود .

 

یکشنبه  ۲۶دی سالروز فرار شاه خائن از کشور در  ۱۳۵۷ه.ش است و جالب اینکه یک روز بعدش دوشنبه  ۲۷دی  ۱۷ربیع الثانی سالگـرد  شهادت حجت الاسلام والمسلمین نواب صفوى، طهماسبى، واحدى و ذوالقدر از فدائیان اسلام در (۱۳۳۴ه.ش) است  که به دستور همین شاه نجس به شهادت رسیدند  و این فرار اثر خون شهداست .

 

 

چهارشنبه  ۲۹دی  ۱۹ربیع الثانی روز هواى پاک است ؛ امروزه شاهد هوای آلوده در پایتخت ایران و در بعضی از شهرها هستیم که می بایست مسئولین برای تمام کشور  برنامه هدف داری پیرامون این موضوع داشته باشند و سعی و تلاش همه نشود که هر موضوعی را جنبه ی سیاسی به آن بدهند زیرا این از هدف خدمت مردم ، مسئولین را دور می کند.

 

هوا آلوده است که یا بخاطر مشکلات طبیعی ، ریزگردها ، خشک شدن بعضی از محیط ها باعث بلند شدن خاک می شود و یا هوای آلوده ای که مربوط به وسائل آلوده است ؛ یک مدیریتی باید صورت گیرد و این معضل برطرف گردد  و نباید این مسائل را بهانه درگیرهای بین احزاب سیاسی قرار بدهیم زیرا هدف ما خدمت به مردم و رفع مشکلات است .

 

در منطقه سیستان هم که به نوعی شدید ما مشکل آلودگی هوا مواجه هستیم باید مسئولین عزیز اقداماتی را برای رفع و مهار ریزگردها در نظر بگیرند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.