دانشگاه مهد علم است ؛ دانشگاه محل تولید علم متناسب با نیاز جامعه است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه های نماز جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت خطیب نماز جمعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج) شهرستان

دیروز ۹ دی بود ، ایام الله ۹ دی ، تمام ایام مال خداست اما در بعضی روزها و ایام قدرت خداوند متعال به طور ویژه و خاص بروز می کند و « ایام الله » می شود ؛ ۹ دی مانند ۲۲ بهمن یوم الله ست که روز طلوع خورشید انقلاب اسلامی ایران است روزی که تاریکی طاغوت را از بین برد و چشم دشمنان اسلام را کور کرد .

۹ دی روزیست که مردم به واجب و تکلیف سیاسی خودشان عمل کردند ؛ یوم الله ۹ دی روزیست که ملت غیور ، بصیر و بسیجی ایران اسلامی برای دفاع از انقلاب اسلامی و دین اسلام و حمایت از ولایت فقیه قیام کردند ، زن ، مرد ، پیر و جوان حتی کودکانشان را هم مردم آوردند و آتش فتنه ۸۸ را خاموش و نقشه های دشمنان قسم خورده ما را نقش بر آب کردند .

فتنه ای که مدتها برنامه ریزی شده بود ، فتنه لایه داری که دستورش از لندن ، کاخ سفید و تل اویو بود و توسط منافقین اجرا می شد ؛ فتنه ای که بعضی از به اصطلاح خواص را که سابقه یی در پست های مملکتی داشتند را در باتلاق خودش فرو برد  .

استکبار جهانی در چند کشور دیگر اینکار را انجام داده بودند و هر کجا که کاندایدایی به میل آنها نبود و رای نیاورده بود ، این کودتای مخملی را راه انداختنه بودند و جواب داده بود ،  اما فکر بلوغ سیاسی و بصیرت ملت ایران را نکرده بودند ، هنوز ولایت فقیه را نشناخته بودند.

مردم به میدان آمدند ، به ندای نایب امام زمان (عج) لبیک گفتند وکار فتنه را یکسره کردند ؛ مردم ما بارها ثابت کرده اند که از خیلی از مسئولین ، بصیرت و بلوغ سیاسی شان بیشتر است ؛ از همه ی شما مردم عزیز دارالولایه سیستان بخاطر حضور باشکوه تان در مراسم ۹ دی تشکر می کنم و این یعنی عمل به تکلیف ، یعنی داشتن تقوای سیاسی .

عدم حضور  هماهنگ بعضی از مسئولین در مراسمات ۹ دی در استان برای مردم عزیز ما جای سوال دارد ، چرا بعضی از مسئولین بطور هماهنگ در مراسم ۹ دی در کل استان شرکت نکردند و حضورشان مشاهده نشد امیدواریم با ملّت رشید ، بزرگ و بسیجی هماهنگ ، همدل و همزبان باشند و این مسائل را رعایت کنند و از ملت عقب نمانند .

کدام انسان است که هنوز نفهمیده فتنه ۸۸ برنامه دقیق آمریکا ، لندن و صهیونیست بوده ، چقدر انسان باید کند ذهنی سیاسی داشته باشد که این امر مهم را نفهمد و چقدر حزبشان برایشان مهم باشد ، جایی که اسلام باید از آن دفاع شود ، جایی که حکم خداست و باید حضور پیدا کنند ، حکم حزبشان بر حکم خدا می چرخد و در جایی که امر دائر است که باید نگاهشان به حکم خدا باشد حکم حزبشان را مقدم می کنند بر حکم خدا ؛ و اینها خود همان فتنه است و ما امیدواریم که مسئولین ما متوجه باشند چرا را که این انقلاب راه خودش را با سرعت طی میکند و ان شاء الله پرچماین انقلاب شکوهمند به دست صاحبش یعنی امام زمان (ع) تقدیم میشود و ما سعی کنیم که عقب نمانیم و قدر دان انقلاب و ولایت فقیه باشیم .

 

دوشنبه ۱۳ دی سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی ( ره) به گورباچف ، رهبر شوروی سابق در سال ۱۳۶۷ ه. ش است که نصیحت و خطرات را گوشزد کرده بود ، خطراتی که سرویس های اطلاعاتی فوق پیشرفته آنها متوجه نشده بودند اما امام عزیز ما ، ولی فقیه وقت ما ، نایب امام زمان (ع) به عنایت خداوند متعال متوجه شده بود ؛ الان هم شخصیت امام راحل را داریم ، تکرار همان شخصیت ، همان شجاعت ، همان تقوا ، علم و فقاهت را داریم و ملت ما بر زبانشان جاری است که « خامنه ای خمینی دیگر است / ولایتش ولایت حیدر است ».

 

پنج شنبه ۱۶ دی شهادت حماسه شهدای هویزه در سال ۱۳۵۹ است ، شهادت شهید علم الهدی و بیش از ۱۰۰ رزمنده پاسدار و جهادی ودانشجویان پیرو خط امام و به روز شهدای دانشجـو نامگذاری شده است ، گرامی میداریم و این روز را به دانشجویان بسیجی که رهروی راه شهدا  هستند تبریک می گوییم .

 

دانشگاه مهد علم است ؛ دانشگاه محل تولید علم متناسب با نیاز جامعه است ؛ دانشگـاه محل پژوهش و تحقیق و نه سیاسی کاری و مشغول کردن ذهن دانشجویان به مباحثی که اسلام را به خطر می اندازد .
از بعضی از جلساتی که بصیرت افزاست  و باعث می شود که دانشجو متوجه تکالیف سیاسی خودش شود ، نباید در دانشگاه ها جلوگیری شود ؛ کما اینکه شنیده شده در بعضی از دانشگاه های استان از بعضی از این چنین جلساتی جلوگیری شده است .

 

البته شاید رئیس جمهور محترم یک هیئت برای بررسی به استان بفرستند که چرا یکسری کرسی های آزاد اندیشی جلویشان گرفته شده است و امیدواریم که دانشگاه های ما تکلیف خودشان را بدانند و به وظایفشان عمل کنند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.