امیدوارم آنچه که هدف رسانه در شناساندن فرهنگ غنی مملکت و معرفی شاهنامه است توفیقی داشته باشیم - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار- محمود دولت کردستانی گفت: امیدوارم به یک بلوغی برسیم که آنچه هدف ماست و آنچه که هدف رسانه در شناساندن فرهنگ غنی مملکت و معرفی شاهنامه است توفیقی داشته باشیم.

 

به گزارش نی زار از زاهدان، شامگاه روز گذشته/ سه شنبه/ شاهنامه خوانان زاهدان (انجمن سیمرغ) در محل سالن جلسات سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان میزبان قاسم سیاسر مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان ، محموددولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان و اصغر زارع معاون سیمای استان بودند.

محمود دولت کردستانی در این جلسه اظهار کرد: شاید خیلی از اهالی فرهنگ نیز رستم را صرفا یک پهلوان بدانند در صورتی که از وی میتوان به عنوان یک سیاستمدار و انسانی سخاوتمند یاد کرد.

وی اضافه کرد: اگر در کرمان فردی ادعای قهرمانی و پهلوانی داشته باشد به این شکل خطابش می کنند که سیستان دور است میدان نزدیک.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان بیان کرد: قصد داریم برنامه شب های کویر بر محور شاهنامه و داستان هایش را با روش و منشی حکیمانه پیش ببریم.

وی ادامه داد: حرکتی تازه را شروع می کنیم و امیدواریم با تمام مشکلات و چالش های پیش رو نتیجه بگیریم.

کردستانی گفت:خیلی ها شاهنامه و داستان هایش را نمیشناسند و حتی جایگاه رستم و فردوسی را نمی دانند، همین نداشته ها باعث می شود که این اندیشه ها و سرمایه های بزرگ در طول زمان از دست ما خارج شود.

وی افزود:در خصوص شب های کویر قطعا پشتیبانی های شاهنامه خوانان هم میتواند به ما انرژی و هم یاری دهد.

قاسم سیاسر مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان در این جلسه پیرامون شخصیت و زندگی نامه امیر یعقوب لیث صفاری سیستانی مطالبی را ارائه کرد.