ضرورت تاکید بر رویکردها در نظام آموزش و پرورش - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: وزیر آموزش و پرورش در زاهدان بر ضرورت تغییر رویکردها در نظام آموزشی تاکید کرد.

به گزارش نی زار از زاهدان ، دانش آشتیانی در مراسم دیدار با فرهنگیان استان که بعد از ظهر امروز /سه شنبه/ در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت : سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش نیازمند بستر هایی است که باید این بستر با مشارکت همه معلمان ومسئولان آموزش و پرورش فراهم شود.

وی افزود: برای رسیدن به استاتداردها در این بخش باید قبول کنیم که وظیفه مدرسه تنها آموزش دادن نیست بلکه مدرسه محلی برای پرورش ،تربیت و فراگیری مهارتهای زندگی است.

وی خاطر نشان کرد : برقراری ارتباط موثر بین آموزگار و معلم و رعایت حقوق دانش آموزان از جمله اهدافی است که آموزگاران باید به آن توجه داشته باشند.

آشتیانی گفت :بهترین شیوه آموزشی شیوه ای است که از چهار چوب کلاس درس خارج شود و دانش آموز با آزادی بیشتری به تحصیل علم بپردازد.

مدیر کل آموزش و پرورش هم در این جلسه گفت: از ابتدای میروزی انقلاب تا کنون ۱۹۰۰مدرسه در استان ساخته شده است.

علی نخعی افزود : با وجود این تعداد مدرسه به دلیل اینکه تعداد دانش آموزان استان نسبت به میانگین کشوری ۷درصد بیشتر است هنوز هم کاستی هایی در این بخش وجود دارد.

وی تصریح کرد : وجود ۶هزار روستای زیر ۲۰خانوار ، پراکندگی استان و دوری از مرکز ازعلل بازماندن از تحصیل کودکان استان است.

در این مراسم سه سامانه ویدئو کنفرانس ، سامانه وب کنفرانس و سامانه آموزش از طریق موبایل به طور همزمان افتتاح شد و پس از آن باغ رستوران فرهنگیان نیز توسط وزیر مورد افتتاح قرار گرفت.