افتتاح نمایشگاه دستاوردهاى پژوهشی سیستان و بلوچستان در ولایت قندهار افغانستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــــی زار : نمایشگاه دستاوردهاى پژوهشی استان صبح روز دوشنبه ششم دی‌ماه در ولایت قندهار افغانستان افتتاح شد.

در این نمایشگاه جمشید نژاد معاون سیاسی استاندارى سیستان و بلوچستان طی سخنانی گفت: امروز شاهد برگزارى اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان سیستان و بلوچستان در ولایت قندهار هستیم، نمایشگاهی که پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکارى میان این دو استان صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما به دنبال آن هستیم تا زمینه‌های لازم به منظورانجام مبادلات بیشتر با کشور افغانستان را رونق بخشیم.

وی از بندر مهم و استراتژیک چابهار بعنوان کلید فتحی براى کشورهای همسایه به‌ویژه کشور افغانستان دانست که در مسیر خشکی قرارگرفته است.

جمشید نژاد گفت: کشور افغانستان می‌تواند با سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش‌های آموزش عالی، فرهنگ، تجارت، بهداشت و صنعت، در راستاى تفاهم‌نامه‌های منعقد شده راه را براى توسعه همه‌جانبه هموار سازد و ما در این نمایشگاه بسته پیشنهادى خوبی را جهت ارائه به مسئولان ولایت قندهار همراه آورده‌ایم.

دکتر عزیزى والی ولایت قندهار نیز طی سخنانی از برگزارى همکاری‌های مشترک درزمینه ی مسائل مختلف با جمهورى اسلامی قدردانی نمود و اظهار امیدوارى کرد تا این همکاری‌ها محدود به برگزارى نمایشگاه نشود و زمینه سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر فراهم گردد. وی از ابراز آمادگی دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان جهت انعقاد تفاهم‌نامه با طرف های افغانستانی استقبال نمود و از نشست مشترک با نمایندگان دانشگاه‌های استان تا پایان امروز خبر داد.

وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود تا این مراودات رشد اقتصادی و صنعتی را برای دو کشور به ارمغان آورد./ایسنا