مدیریت در سه سوت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار- روزنامه زاهدان ۲۳ آذر مطلبی تحت عنوان مدیریت در سه سوت منتشر کرده است.

یا: خودآموز سریع و کاربردی مدیریت استانی

یا: آموزش مدیریت استانی در پنج دقیقه

یا: چگونه بدون انجام دادن کار ، مدیر موفقی باشیم؟

بخش اول:مصاحبه

برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق استانی ، شما باید همیشه آماده و یا در حال انجام مصاحبه باشید. تند تند با خبرگزاریها ، مطبوعات، صدا و سیما و حتی کانالهای تلگرامی مصاحبه کنید.اصلا مهم نیست که حرفی برای گفتن و کار انجام شده ای برای ارائه ندارید، فقط مصاحبه کنید.مصاحبه و حرف زدن مداوم ، رکن اصلی و کلید واژه ی موفقیت شماست. اگر میانه ای با مصاحبه ندارید، بدانید که مدیر بشو نیستید. بنابراین خواندن ادامه ی این خود آموز را فراموش نکنید… در مصاحبه به چند نکته اساسی باید توجه کنید:

نخست آنکه با استفاده از کلمات قلنبه و سلنبه ، آرزوهایتان را در قالب کارهای انجام شده مطرح کنید. مثلا بگویید سیستان و بلوچستان در آینده در مسیر توسعه ی جهشی قرار خواهد گرفت… یا بندر چابهار می تواند شرق و غرب عالم را به هم وصل کند … و از این قبیل حرف های دهن پر کن. بدیهی گویی و تکرار جملات کلی و مبهم باعث می شود مردم فکر کنند که شما واقعا در حال انجام کار بزرگی هستید.

دوم آنکه بدانید و آگاه باشید که پروژه های عمرانی که از مدیران چند نسل قبل از شما شروع شده و به احتمال زیاد تا پایان دوره ی مدیریتی شما و نوادگانتان به سرانجام نخواهد رسید ، موضوع آماده و دست به نقدی برای مصاحبه هایتان هستند. حتی در صورت رکود و توقف کار ، شما می توانید در مورد رشد چند درصدی فلان فاز پروژه داد سخن دهید و خلاصه اینکه همیشه حرفی برای گفتن و موضوعی برای مصاحبه داشته باشید . برای اینکه زبانتان برای مصاحبه روانتر شود، از مطالعه ی مصاحبه های مدیران قبلی غافل نشوید. مثلا همین پروژه راه آهن چابهار _ زاهدان _ مشهد که تابحال دستمایه ی حداقل پانصد مصاحبه شده و هنوز چند برابر این تعداد جا دارد ، موضوع خوبی برای آموزش مصاحبه است…