آیا با زمین خوردن یک کلنگ شغل ایجاد می شود ؟ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا  در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان زابل اظهار داشت: امروز جمعه ۲۶ آذر روز ایمنی حمل و نقل و رانندگان است ، رانندگان ما حق دارند از نعمت امنیت در جاده ها برخوردار باشند و اگر به عنوان خاص بخواهیم صحبت کنیمامنیت جاده های مواصلاتی سیستان به سایر نقاط مشاهده می کنیم که از ضریب امنیتی بسیار پایینی برخوردار است.

وی گفت: شایسته بود به مثل سایر مناطق که به اندازه سیستان ضرورت هم ندارند حداقل اگر مساوی با آنها هم نگاه میشد الان ما آزاد راه و جاده های پر امنیت می داشتیم ، اما متاسفانه از این نعمت محروم هستیم و ما چندین سال است که این مطالبه را داشته و فریاد زدیم که چرا این طرح آزاد راه زابل ـ زاهدان این گونه خاک می خورد ؟ و پیشرفت چندانی ندارد ؟ این طرح باید سال های پیش افتتاح میشد.

امام جمعه شهرستان زابل گفت: امروزه مشاهده می کنیم نه خبری از افتتاح نیست بلکه پیشرفت آنچنانی هم در این طرح دیده نمی شود، قبول داریم که مشکلات اعتباری هست اما با مدیریت صحیح می شود بودجه ها را سوق دهیم به سمت اولویت های نیازی جامعه.
وی تاکید کرد: ما بارها گفتیم که از درآمدی که مرز دارد خود اهل فنش و مطلیع نشان که ماهانه ۲۰ میلیارد تومان و سالیانه ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد مرزماست ، ما گفتیم بخشی از آن را اختصاص بدهند به این طرح هایی که نیاز است.

وی گفت: مطلب بعدی ایجاد اشتغال برای عزیزانی است که هزینه کردند برای خرید این وسایل نقلیه سنگین ،به امیدی که بتوانند سهمی در حمل و نقل کالا  به مرز ایران و افعانستان داشته باشند اما مشاهده می کنیم که در این زمینه هم حق آنها آن طوری که باید و شاید باشد داده نشد ؛‌ چقدر خوب می شود که کامیون دار افغان آن طرف مرز بایستد و عزیزان ما به بندر و مرز ایران و عراق بروند و کالای مورد نیاز افغانستان را عزیزان ما تا لب مرز ببرند و تحویل کامیون افغان بدهند تا اینجا اشتغال ایجاد شود .

خطیب نماز جمعه زابل گفت: این چگونه است که با ورود کامیون های افغان زیر ساخت های جاده ای ما تخریب می شود و حتی در همین زمینه هم هزینه نمی شود که حداقل امنیت جاده ها را بالا ببرند ، چقدر تصادف شد بخاطر وجود کامیون های افغان ؟چقدر ما کشته دادیم ؟ چرا این ها موردتوجه قرار نمی گیرد ؟؟

وی گفت: زحمت زیاد کشیده شده ما از دولت محترم ، استاندار محترم و فرماندارانی که زحمت می کشند تشکر می کنیم ، اما این مباحثی است که در اولویت است  و می تواند اشتغال زایی ایجاد کند ، کارها زیاد انجام شده  در زمینه بهداشت و درمان کارهای بزرگی انجام شد که جا دارد از وزیر محترم بهداشت تشکر کنیم در همین بازه های زمانی چندین بار تشریف آوردن و از نزدیک و میدانی مطالعه کردند کارهای خودشان را ، ما تشکر می کنیم اما صحبت ما از طرح هایی است که قول شان داده شد، آزاد راه زابل ـ زاهدان قول اتمام طرح آن چندین سال است که داده شده.

 

امام جمعه زابل گفت: کلنگ کارخانه لاستیک سازی کی زده شده است ؟ به کجا رسید ؟ آیا با زمین خوردن یک کلنگ شغل ایجاد می شود ؟ آیا با وعده اشتغال شغل ایجاد می شود ؟ اقدام و عمل ؛ با یک مدیریت صحیح ، نیاز به مدیریت صحیح منطقه آزاد تا الان انجام نشده است ، خب باید جواب بدهند ، منطقه ویژه اگر مهم تر است خب چرا منطقه ویژه رامشار را توجه نمی کنید که در آن واحد بطور مستقیم و غیر مستقیم می تواند هزاران شغل ایجاد کند ؛ چرا ما داشته یمان را باور نداریم و به آن ها توجه نمی کنیم ؟

وی در پایان گفت: انشالله بزودی یک نشست و همایشی با فعالین سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اصحاب رسانه و اساتید حوزه و دانشگاه در مورد مطالبات مردم دارالولایه سیستان خواهیم گرفت ، ما از نمایندگان مُحترم ، استاندار ، ریس جمهور کار میخواهیم و رصد کارهایشان را در برنامه خود داریم.