کارگاه علم تمرین و آمادگی جسمانی در پادگان آموزشی به نام دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زاهدان، کارگاه علم تمرین با موضوعیت آمادگی جسمانی  با تدریس دکتر جمشید جلیلوند برای دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد که از برخی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز دعوت به عمل آمده بود.

طبق اطلاع رسانی این کارگاه آموزشی بعد از ظهر روز گذشته /پنجشنبه/ مقرر شده بود که در تالار وحدت دانشگاه سیستان وبلوچستان برگزار شود اما به دلایلی که موفق به کسب آن نشدیم این کارگاه آموزشی در سالن سمعی و بصری دانشکده ادبیات برگزار شد. عده ای از دانشجویان دانشگاه آزاد در این کارگاه شرکت کردند اما برخی نیز با ممانعت نیروهای حراست روبه رو شدند.

نیروهای حراست در واکنش به معطلی دانشجویان مدعو اظهار داشتند: که از برگزاری چنین کارگاهی اطلاع ندارند! یکی از نیروهای حراست در جواب یکی از دانشجویان اظهار داشت: این مشکل تقصیر همکاران ما است. سرشیفت حراست دانشگاه در پاسخ سوال خبرنگار نی زار در مورد اینکه چرا عده ای از دانشجویان مدعو به این کارگاه راه یافتند و از راه دادن عده ای خودداری شده ، بیان کرد: به شما ارتباطی ندارد بفرمایید بیرون تا با حراست هماهنگ شود!!

دانشگاه سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط امکاناتی و زیربنایی مقصد بسیاری از همایش های علمی ، سیاسی، اجتماعی و تاریخی است. اما چرا حراست دانشگاه از اتفاقات دورن دانشگاه بی اطلاع است؟ اگر نیروهای حراست به اشتباه همکاران خود اذعان دارند چرا به جای معطل کردن ۴۵ دقیقه ای مدعوین، با سایر مسئولان و دست اندر کاران دانشگاه ارتباط نگرفته اند؟

کار عملیاتی نیروهای حراست دانشگاه مشاهده کارت دانشجویی و مجوز ورود دادن به دانشجویان است ، قطعا این کار را تکنولوژی نیز می تواند انجام دهد به جای استفاده از نیروی انسانی از ربات های ساخت بشر استفاده کنند. نیروی انسانی قابلیت تفکر ، تصمیم گیری و انعطاف پذیری دارد، وسایل ارتباطی آنقدر دامنه وسیعی را پوشش میدهد که به راحتی میتوان در موارد مختلف کسب تکلیف کرد.

معطل کردن ۴۵ دقیقه ای افرادی که طالب علم هستند قطعا کار پسندیده ای نبوده و نیست، وقت گرانبها است این موضوعی است که حراست دانشگاه سیستان و بلوچستان آن را نادیده انگاشته است.

اگر حراست دانشگاه جایگاهی در دانشگاه ندارد که از برگزاری همایش ها و کارگاه ها بی اطلاع است بهتر است میزبان اینگونه همایش ها نشود. قاعدتا میان دانشگاه و پادگان آموزشی تفاوت هایی وجود دارد، این مهم باید به نیروهای حراست یادآوری شود.