سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری به ظرفیت های منطقه سیستان توجه کند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار-حجت السلام مجتبی اشرفیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: وحدت در حقیقت راه حل اکثر مشکلات موجود درجامعه اسلامی است و تنها روزنه امید برای فتح موانع وساختن نا ممکن ها در زندگی اجتماعی است.

امام جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: خبرنگاران سرمایه های اجتماعی جامعه هستند و نشر حقایق و پیگیری حقوق مدنی واجتماعی جامعه از وظایف خبرنگاران است.

وی افزود: وجود رسانه در کشور یکی از عوامل توانایی و اقتدار نظام است که می تواند ملت را در راستای رسیدن به اهداف عالی نظام یاری کند.

وی گفت: نبود خبرنگار در سطح شهرستان هامون یک نقطه ضعف است که باعث می شود صدای مردم و مشکلات منطقه به صورت حقیقی به سمع و نظر مسئولین نرسد.

حجت السلام اشرفیان، شهر علی اکبر را یک منطقه مساعد جهت سرمایه گذاری و توسعه برشمرد و گفت: شهر علی اکبر به دلیل مجاورت با تالاب بین المللی هامون و کوه خواجه که نزد ادیان مختلف حائز اهمیت است ویژگی های خاصی دارد.

وی افزود: از همین رو این شهر می تواند به عنوان یک منطقه گردشگری در  پیشرفت منطقه سیستان تاثیر گذار باشد اما متاسفانه تاکنون مورد بی مهری واقع شده است و ظرفیت های این منطقه به درستی تبیین نشده است.

وی گفت: بزرگترین ظلمی که به سیستان شد این بود که منطقه سیستان را تقسیم کردند آن هم بدون هیچ زیرساخت و شرایطی که منطقه برای شهر شدن نداشت.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: یکی از مولفه های اقتصادی هرمنطقه صنعت گردشگری آن است درحالی که سیستان بهترین و عظیم ترین ثروت گردشگری را دارد اما هنوز ظرفیت های این منطقه معرفی نشده است و ما از سازمان میراث فرهنگی وگردشگری بابت این موضوع بسیار گله مندیم.

وی گفت: امیدوارم با پیگیری تولیت آستان قدس رضوی و توجه به ظرفیت ها و اولویت های منطقه بحث محرومیت زدایی در سطح استان به صورت جدی پیگیری شود.

وی ادامه داد: ستاد نماز جمعه شهر علی اکبر با کمترین امکانات توانسته قدم های بسیار مهمی در زمینه های مختلف از قبیل استقرار روحانی در روستاها، ساخت خانه عالم، سرکشی به روستا ها و بخش های شهر، برگزاری نشست روشنگری با جوانان و موارد دیگر انجام بدهد.

حجت السلام اشرفیان گفت: موضوع بهداشت ودرمان یکی از مهمترین مشکلات منطقه است زیرا طبق مصوبه وزارت بهداشت و درمان در شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰۰۰ هزار نفر باید بیمارستان و درمانگاه شبانه روزی وجود داشته باشد اما ما در شهر علی اکبر با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰۰ هزار نفر بیمارستان شبانه روزی نداریم و تنها یک درمانگاه موجود است با یک پزشک که در آن درمانگاه هم خدمات وجود ندارد.

وی تاکید کرد:  اصحاب رسانه نگاه خود را معطوف به یک شهرستان نکنند و به شهرستان هامون هم توجه داشته باشند زیرا در این شهرستان نه از مسئولین امر عملکردی می بینیم و نه خبرنگاری وجود دارد که رابط بین مردم و مسئولان باشد.