نخستین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی در زاهدان به کار خود پایان داد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار؛نخستین کنگره شعر پیامبر مهربانی که روز گذشته /دوشبه/ شروع به کار کار کرده بود شامگاه امروز / سه شنبه/ به کار خود پایان داد.

به گزارش نی زار از زاهدان، در روز نخست کنگره شعر پیامبر مهربانی که در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شده بود ، ۴۷ ساعر از خارج استان و ۲۲ شاعر بومی استان اشعار خود را ارائه کردند. در بین شاعران یک شاعر از هند، یک شاعر از عمان، یک شاعر از پاکستان، دو شاعر از افغانستان و یک شاعر تاجیکستانی در این کنگره شعرحضور داشتند.

در این کنگره شعر، به زبان های فارسی ، کردی، ترکی، عربی ، بلوچی و گویش سیستانی اشعاری خوانش شد و از میان این اشعار ۲۰ نفر برگزیده شدند.

در روز اختتامیه برخی از اساتید ضمن شعر خوانی به بیان نظرات خود پرداختند در حاشیه این کنگره شعر سید عباس صالحی معاون وزیر ارشاد ، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و برخی از چهره های شاخص علمی و مذهبی ایراد سخن کردند.

نفرات برگزیده بدین شرح اعلام شد:

علی فردوسی برگزیده کتاب و سرکار خانم معصومه هرمزی برگزیده پیشکسوت سیستانی

در بخش کلاسیک علیرضا رجبعلی زاده کاشانی مقام اول، جواد شاهمرادی ، علی سلیمانی مقام دوم و سید تکتم حسینی و رضا نیکوکار مقام سوم را از آن خود کردند.

در بخش شعر سپید اکبر آزادپور مقام نخست ، مریم اسلامی مقام دوم و طاهره شهابی مقام سوم را کسب کردند.

تاج محمد طاهر شعر بلوچی، عماد الکثیری شعر عربی ، امجد ویسی شعر کردی و وحید طلعت در شعر کردی به عنوان نفرات برگزیده کنگره شعر پیامبر مهربانی معرفی شدند.

نفرات برگزیده لوح سپاس ، تندیس کنگره و جایزه نقدی را دریافت کردند.

محمد انور بیجارزهی و استاد سلطانعلی جهان تیغ مجریان بومی کنگره شعر مهربانی بودند.

اشعار سیستانی استاد فرزاد مرادقلی و استاد سلطانعلی جهان تیغ مورد توجه حاضرین قرار گرفت.