نشست هم اندیشی اعضای مجمع توسعه سیستان و خانه کشاورز برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مجمع توسعه سیستان در جهت هم افزایی و هم اندیشی نهادهای مختلف مردمی مستقر در سیستان اقدام به برگزاری نشست های مشترک با این نهادها می کند.

به گزارش نی زار، نشست مشترک مجمع توسعه سیستان و خانه کشاورز با حضور اعضای اثرگزار دو مجموعه در شهرستان نیمروز برگزار و پیرامون مسایل مختلف منطقه از جمله مشکلات کشاورزان سیستان بحث و گفت و گو شد.

در ابتدای این نشست سردار فریبرز فیروزی جهانتیغ، موسس مجمع توسعه سیستان به بیان رویکرد این مجمع در قبال مسایل و اتفاقات منطقه پرداخت و بر لزوم همگرایی و آشنایی مردم با نهادهای مدنی پرداخت و راه خروج منطقه از بن بست ها را رجوع به سازمان های مردم نهاد و مدنی دانست.

سردار فیروزی یادآور شد : تمامی سازمان های و نهادهای مدنی و احاد مردم منطقه یک هدف مشترک دارند که آبادانی سیستان است اما باید برای تحقق این هدف برنامه ای جامع و مدون داشت که مجمع توسعه سیستان در تلاش است بستر لازم برای این مهم را فراهم کند.

جناب ساربانی ، دبیر خانه کشاورز سیستان نیز به بیان اهداف این تشکل صنفی پرداخت و بیان داشت : مهمترین هدف مشترک خانه کشاورز و مجمع توسعه سیستان باید افزایش آگاهی بین مردم و کشاورزان باشد تا از حقوق خود مطلع شوند و نیازها و خواسته های خود را بر آن اساس منطبق کنند.

ساربانی تاکید کرد که رجوع به خود کشاورزان بهترین ایده برای توسعه کشاورزی منطقه است.

در ادامه این نشست مشترک هریک از اعضا و حاضرین به بیان دیدگاه های خود پرداختند.