گردشگران ژاپنی از سایت جهانی شهرسوخته سیستان دیدن کردند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار- مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته گفت: ۹ نفر از گردشگران کشور ژاپن امروز /جمعه/ با حضور در منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان از سایت جهانی شهرسوخته و کوه خواجه دیدن کردند.

روح الله شیرازی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه در قالب تور گردشگری وارد منطقه شده اند.
وی اظهار داشت: سوابق فرهنگی و تمدنی منطقه سیستان امروز جذابیت زیادی را برای گردشگران خارجی و داخلی ایجاد کرده است.
مدیرپایگاه جهانی شهرسوخته گفت: زیرساخت های اولیه برای حضور گردشگران برای بازدید از سایت جهانی شهرسوخته فراهم شده و راهنمایان حاضر در این سایت آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
وی از تلاش های مضاعف برای افزایش امکانات در سایت جهانی شهر سوخته خبرداد.
سرپرست تور گردشگران ژاپنی در حاشیه بازدید از سایت جهانی شهرسوخته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آژانس گردشگری توکیو کشور ژاپن برای ششمین بار متوالی سفر خود را به ایران انجام داده است.
یامادا کوجی افزود: این ۹ گردشگر سفر خود را از ترکمنستان آغاز و می خواهند جاده قدیم ابریشم را طی کنند.
وی اظهار داشت: مناطق باستانی و تاریخی مشهد، منطقه سیستان، بم و بندرعباس از جمله استانهای ایران هستند که این گردشگران در برنامه بازدید خود دارند.
سرپرست تور گردشگران ژاپنی مردم ژاپن را علاقه مند به تاریخ و فرهنگ نقاط مختلف جهان دانست و تاکید کرد: سال آینده با گردشگران بیشتری به شهرسوخته و دیگر نقاط دیدنی این استان سفر می کنیم.
وی تاکید کرد: شهرسوخته و کوه خواجه بسیار دیدنی و فوق العاده بودند.
منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز واقع در شمال سیستان وبلوچستان بدلیل شرایط زیست محیطی و آثار باستانی و تاریخی زیاد به یکی از قطب های گردشگری کشور می تواند تبدیل شود و سالانه گردشگران زیادی را جلب کند.
سایت جهانی شهرسوخته، کوه خواجه، دهانه غلامان، روستای تاریخی قلعه نو، مجموعه تفریحی چاه نیمه از جمله مکان های دیدنی تاریخی، باستانی و طبیعی منطقه سیستان هستند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.