حضور دو وزیر دولت تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه و سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه به منظور احداث و بهره برداری چند طرح وارد استان شدند.

به گزارش نی زار به نقل از ایرنا ، محمود حجتی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان با حضور اعضای مجمع استانداران ادوار این استان اظهار داشت: سالانه بیش از چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان تولید می شود که با توجه به شرایط این استان این میزان تولید رقم قابل توجهی است.

وی افزود: میزان صید و صیادی در این استان قبل از انقلاب ۴ هزار تن در سال بود که به برکت نظام جمهوری اسلامی این میزان به ۳۰۰ هزار تن در سال رسیده است

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان سرزمینی است که از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف کشاورزی،شیلات،بندروغیرهبرخورداراست. وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیستان و بلوچستان از ظرفیت نیروی انسانی بسیار خوبی برخوردار است که این امر سبب پیشرفت و توسعه این استان می شود. وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات سیستان و بلوچستان ناشی از عقب ماندگی های تاریخی است خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی با تمام جدیت در صدد رفع محرومیت های این استان است.

 

همچنین سید حسن قاضی زاده هاشمی در بدو ورودش به سراوان گفت: یکی از بهترین بیمارستان های کشور تا پایان دولت یازدهم در شهرستان سراوان واقع در جنوب سیستان وبلوچستان احداث و بهره برداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: بیمارستان سراوان یکی از طرح های مهم کشور است که تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: یکی از بهترین بیمارستان های کشور را در سراوان خواهیم داشت و در کنار این بیمارستان مجتمع آموزش عالی سلامت نیز راه اندازی خواهد شد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بدو ورود به فرودگاه سراوان مورد استقبال معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان، نماینده مردم شریف سراوان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار گرفت. قاضی زاده هاشمی در این سفر چهار روزه به سیستان وبلوچستان، علاوه بر بازدید و افتتاح طرح های بهداشتی درمانی سه دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی استان قرار است اعمال جراحی چشم را در درمانگاه چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور در قصرقند انجام دهد.

%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d8%af %d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa