بزرگترین دستاورد ایران در اجلاس اوپک حفظ بازار نفتی تا قبل از تحریم ها بود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حفظ بازار فروش نفت ایران تا قبل از دوران تحریم بزرگترین دستاورد تیم مذاکره کننده کشور در اجلاس اوپک بود به طوری که امکان صادرات ۲ و نیم میلیون بشکه در روز را فراهم کرده است.

به گزارش نی زار به نقل از ایرنا، علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در آیین گشایش هفتمین نمایشگاه صنایع دستی و نخستین جشنواره گردشگری ایل آفرید کشور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی زاهدان، اظهار داشت: قبل از برجام فقط ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز به فروش می رسید که حتی صاحب پول آن هم نبودیم.
وی تصریح کرد: این مهم امروز خودش را نشان داد که ما توانستیم با دیپلماسی قوی مرز اکتشاف و تولید نفت خودمان را بالا ببریم به طوری که بیش از ۳ و نیم میلیون بشکه در روز تولید که ۲ و نیم میلیون بشکه آن صادر می شود.
وی افزود: نتیجه برجام و دستاوردهای ایران در اجلاس اوپک این بود که جهان را تسلیم اراده ی خویش کرد.
وی ادامه داد: اراده ای از سوی جهان علیه ایران شکل گرفته بود تا کشور را به گونه ای دیگر معرفی کنند اما برجام این نوع نگاه ها را پاک کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده نفتی ایران توانستند بازار از دست رفته کشور را دوباره بدست آورند.
هاشمی اظهار داشت: شرکت ها و کسانی که در کار تجارت کلان هستند می دانند که وقتی یک بازار از دست رفت به همین راحتی نمی توان آن را دوباره بدست آورد.
وی ادامه داد: اراده ملی و اراده آنانی که دل در گرو پیشرفت کشور دارند بر این شد تا ایران بازار خودش را دوباره به دست گیرد.
وی با اشاره به نقش و اهمیت صنایع دستی و گردشگری در اقتصاد کشور خاطر نشان کرد: اگر قرار است از اتکای به درآمدهای نفتی دور شویم و اقتصاد مقاومتی به درستی در کشور اجرا شود باید به سمت صنایع دستی و گردشگری روی آوریم.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه گردشگری با روح و روان انسان سروکار دارد باید به این بخش توجه ویژه ای صورت گیرد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ملتی که پشتوانه آن فرهنگ غنی باشد هیچ قدرتی نمی تواند آن را تخریب کند.
هاشمی با بیان این که صنایع دستی نقش آب را دارد، اظهار داشت: هر اثر صنایع دستی معرف یک قوم و ملت است.
وی بیان کرد: امروزه برخی کشورهای جهان محصول هنری ایران را کپی برداری می کنند اما نمی توانند از ارزش معنوی و تاریخی آن بکاهند.
وی افزود: صنایع دستی حامل و معرف اصلی فرهنگ و هنر یک ملت است که آن ملت با آن آثار در جهان وزن و اعتبار پیدا می کند.
وی ادامه داد: آثار هنری و صنایع دستی ایران نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند و این نشان از عظمت این آثار دارد.

به گزارش ایرنا هفتمین نمایشگاه صنایع دستی و نخستین جشنواره گردشگری ایل آفرید کشور، با حضور شماری از مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مدیران و مسئولان و قشرهای مختلف مردم در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی زاهدان افتتاح شد.
این نمایشگاه از امروز تا ۱۹ آذرماه جاری همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای علاقه مندان است.