درگذشت معلم ورزشی که معلم ساز و الگوی اخلاق ورزشی بود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار- سید جعفر موسوی دبیر پیشکسوت تربیت‌بدنی و مربی کشتی‌گیران مطرح ایران، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش نی زار ، سیدجعفرموسوی دبیر پیشکسوت تربیت‌بدنی ومربی ارزشمند تیم‌های ملی کشتی ایران که چهره‌های مطرحی را به کشتی ایران معرفی کرده و یکی از معلمان سختکوش درس تربیت‌بدنی در استان خراسان بود، دار فانی را روز سیزدهم آذرماه وداع گفت.

سید جعفر موسوی سرپرست تیم‌ملی کشتی آزاد نوجوانان، سرمربی و مربی سابق تیم‌ملی کشتی آزاد نوجوانان در سه دهه گذشته و مربی سازنده کشتی خراسان که سابقه مربیگری کشتی‌گیران مطرحی از جمله برادران خادم، ناصر زینل‌نیا، امیرتوکلیان، مجید خدایی، احمد شکفته، رضا رمضان‌زاده، برادران علیزاده، محمد متقی‌نیا و … در مشهد را در کارنامه ورزشی خود داشت، به خاطر بیماری در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان سیستان و بلوچستان نیز درگذشت این معلم و پیشکسوت درس تربیت‌بدنی را به جامعه ورزش تسلیت عرض می‌کند.

جمشید جلیلوند روز /یکشنبه / در گفتگو با خبرنگار نی زار اظهار داشت: بنده افتخار شاگردی این معلم اخلاق را در کارنامه زندگی ام دارم و حیفم آمد که از دریای صفات اخلاقی این استاد بزرگ بیان نکنم، حضور در کلاس های استاد سید جعفر موسوی زمینه ساز توسعه صفات پسندیده اخلاقی در انسان بود.

وی  ادامه داد: ایشان در کمال تواضع و فروتنی در کلاس حضور می یافت و همیشه با دلسوزی و مهربانی تمام نصیحت های دلنشین را بیان می کرد.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی سیستان و بلوچستان  گفت: چه در کلاس های آموزشی دانشگاهی و چه در کلاس های تمرینی که بیشتر در مدرسه معروف کشتی ۲۲ بهمن واقع در خیابان کوهسنگی مشهد برگزار می شد، شروع کلاس با آیاتی از قرآن مجید انجام میگرفت و همیشه با وضو در کلاس حاضر می شدند. تاکید بسیار زیادی بر احترام به نظم و انضباط داشتند و از دانش بسیار بالایی در علم تمرین و فنون کشتی برخوردار بودند.

جلیلوند یکی از خاطرات خود را با مرحوم استاد سید جعفر موسوی بدین شکل بیان کرد: در صبح یک روز بسیار سرد در شهر تهران و در اردوی مسابقات کشوری دانشجویان مراکز تربیت معلم سراسر کشور دیدم مرحوم در محل خوابگاه حضور ندارند و باکنجکاوی به دنبال وی گشتم که در محل پیست دو و میدانی در حال دویدن ایشان را دیدم و بسیار ذوق زده جویای احوالاتشان شدم که در نصیحتی به من گفتند: یک معلم ورزش باید همیشه و در همه حال الگوی خوبی برای دانش آموزان و ورزشکاران خود باشد و حفظ آمادگی بدنی ضرورت این امر است.

وی اضافه کرد:احترام به والدین، کمک به توسعه ورزش کشور، احترام به پیشکسوتان ورزشی، پهلوان پروری، تاکید بر نکات مهم اخلاقی در ورزش، صداقت در عمل و رفتار، بخشندگی و مهربانی، گشایشگری در امور مردم، مشکل گشایی و … از دیگر صفاتی بود که مرحوم سید جعفر موسوی به یادگار گذاشت و همه اینها را با رفتارش آموزش می داد.

هیئت تحریریه نی زار وفات این استاد بزرگ  و  پیشکسوت کشتی را به جامعه ورزش ایران تسلیت عرض می کند.

%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b3%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c%d8%af-%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1